Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E52 nie ładuje i nie łączy się przez USB

28 Sie 2011 12:33 9615 14
  • Poziom 12  
    Zainstalowałem nowe oprogramowanie poprzez nokia software updater i pojawił się problem jak w tytule . Nie mogę ponownie zainstalować oprogramowania bo nie łączy się przez USB , a aplikacje w telefonie też nie pozwalają zainstalować gdyż wyskakuje komunikat że nie ma dostępnych aktualizacji . Czy da się jakoś zainstalować oprogramowanie pomijając serwis ?? Proszę o pomoc .
  • Poziom 12  
    przywróciłem ustawienia fabryczne i nic nie pomogło
  • Poziom 38  
    Jeżeli nie ładuje się to oznacza uszkodzenie układu sterującego USB (dość częsta usterka tych telefonów). Raczej mało prawdopodobny jest uszkodzony soft.
  • Poziom 12  
    Ale stało sie to od razu po wgraniu softu więc wydaje mi sie mało prawdopodobne żeby uszkodził sie układ .
  • Poziom 30  
    Hard reset kolego, nie ustawienia fabryczne. Aby to robić, wybierz na klawiaturze *#7370#
  • Poziom 12  
    Hard reset nie pomógł .
  • Poziom 12  
    Jak masz możliwość to rozkręć go i zobacz, czy nie ukruszyły się diody i bezpieczniki na płycie głównej, mogą się oderwać przez mocne, częste podłączanie kabla, ładowarki.
    Jeżeli nie masz możliwości to pozostaje serwis.
  • Poziom 38  
    Codziennie mam w serwisie kilka takich Nokii z takim samym problemem, to jest dość znana usterka. Bez lutowania wcześniej wymienionego układu raczej się nie obędzie.
  • Poziom 12  
    Układ D3300 jest do wymiany i tak się składa że mam możliwość jego wymiany , ale czy ktoś wie gdzie w Warszawie można kupić taki układ ??
  • Poziom 11  
    Witam, ja również mam E52 i po podłączeniu ładowarki zadymiła najpierw ładowarka a później tel przestał ładować, bateria naładowana na innym telefonie ładuje się normalnie i telefon z naładowaną też się uruchamia więc poszedł chyba układ D3300, na razie zastanawiam się co z nim zrobić.
  • Poziom 17  
    Ja mając ten sam problem kilkanaście razy, wystarczyło w moich przypadkach wymienić układ N3301. pozdr
  • Poziom 11  
    Heh, mała ciekawostka, w miejscu układu D3300 u mnie jest układ 7809C (pełny opis na ukł: 707A 7809C D 018), czy to podobny układ chociaż wydaje mi się że u mnie uszkodzony jest inny element który na schemacie oznaczony jest jako N3301 tylko nie sposób odczytać tego elementu.

Nokia E52 nie ładuje i nie łączy się przez USB
  • Poziom 38  
    Jacek Grygorcewicz napisał:
    Heh, mała ciekawostka, w miejscu układu D3300 u mnie jest układ 7809C

Z czego jest ten układ? (bo nie wierzę że chodzi o stabilizator 7809)