Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica ACZ210ixm nie wyłącza się

28 Sie 2011 12:52 4677 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam problem z lodówką Amica ACZ210ixM ,która nie wyłącza się.W zamrażalniku jest temp.-35 st C,a w chłodziarce +5st C.W górnej części chłodziarki na tylnej ścianie tworzy się warstwa szronu z lodem,która nie rozmraża się samoczynnie.Regulacja temp.nic nie zmienia.Półtora roku temu był wymieniany termostat.Lodówka ma 5 lat.
    Proszę o sugestie odnośnie uszkodzenia.
  • Poziom 34  
    W komorze chłodziarki temperatura na wysokości dolnej szklanej półki według zaleceń producenta powinna wynosić + 10 st.Prawidłowe ustawienie parametrów pracy lodówko zamrażarki ma wpływ na zużycie energi elektrycznej.W zamrażalniku w górnej szufladzie temperatura nie musi być wyższa jak - 27 st C Spróbuj wymienić termostat.W moim przypadku skorodowała końcówka rurki termostatycznej i należało wymienić termostat.
  • Poziom 2  
    Był fachowiec,wymienił termostat.Lodówka nadal nie wyłączała się.Przyszedł drugi raz i nadal nie usunął usterki.Na dodatek światło w lodówce odłączył.Mówi,że to coś chyba z elektryką i ma przyjść z schematem lodówki.Zaczynam mieć wątpliwości,czy w ogóle ją naprawi.
  • Poziom 16  
    może baranek źle podłączył i zamiast wyłączyć sprężarkę to światełko wyłącza
  • Poziom 2  
    Fachowiec przyszedł trzeci raz.Po jego wizycie lodówka nie wyłączała się nawet na "0".Przyszedł czwarty raz.Porobił pomiary i miało być dobrze.Lodówka nadal nie wyłącza się.Nie mam już siły piąty raz go wzywać.Szkoda mi tylko wydanych pieniędzy.W zamrażarce -35 st.Gdzie jest usterka ?
  • Poziom 16  
    witam
    za mało czynnika chłodzącego
    po prostu nie wystarcza go na wy mrożenie do odpowiedniej temperatury w chłodziarce i żadne wymiany termostatu nie pomoże
    pozdrawiam