Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utrata danych karta memory stick pro duo

28 Sie 2011 12:55 1692 1
  • Poziom 9  
    Witam

Problem jak w temacie

Wczoraj po powrocie z pokazów lotniczych w Radomiu postanowiłem zgrać sobie na komputer wszystkie zdjęcia i filmy jakie nakręciłem.

W ferworze zgrywania włożyłem przypadkiem kartę pamięci z kamery do telefonu( tak można tak się pomylić, wcześniej słońce mocno grzało:/), szybko ją wyjąłem i sprawdziłem zawartość w czytniku kart. jednak okazało się że telefon skasował na karcie wszystkie dane i utworzył własne katalogi

Teraz moje pytanie czy da się odzyskać skasowane filmy z karty z kamery?

dodam, że sprawdziłem wstępnie kartę za pomocą kilku programów do odzyskiwania danych (StrongRecovery, Pandora Recovery, EasyRecovery itp znalezionych w działach odzyskiwanie danych w popularnych portalach z programami) niestety nic one nie znalazły.

Kamera to sony hdr-cx 105e, karta sony memory stick pro duo mark 2 4gb natomiast telefon to sony erricson w810i

Z góry dziękuje za pomoc
  • Poziom 18  
    Witam
    Prawdopodobnie telefon po sformatowaniu karty tworząc swoje katalogi nadpisał dane zawarte na nich, jeśli jakikolwiek program nic na karcie nie znalazł, marne szanse odzyskania, ew. tylko jakieś szczątkowe informacje co do skasowanych plików i/lub kilka zdjęć (w porywach szczęścia) jedynie co mogę zaproponować to te 2 programy:
    -OO DiskRecovery
    -digital image recovery

no i powodzenia