Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny,Jamo s 606 hcs 3, trzeszczące fronty

28 Sie 2011 13:37 4124 7
  • Poziom 2  
    Mam problem z frontami zestawu Jamo 5.0. Nie wiem od czego to zależy, bo nie zauważyłam szczególnej sytuacji w której to się dzieje. Mianowicie, czasem po włączeniu a czasem w trakcie używania głośników oba fronty, lewy i prawy, nie grają poprawnie tylko dają efekt w postaci dzwięku jaki towarzyszy przy przewijaniu szybkim utworu. Pozostałe głośniki, centralny i satelitki grają bez zarzutu. Zaznaczam,ze nie znam się kompletnie na sprzęcie i zasadach jego działania, więc ograniczam się do sprawdzenia czy kable są na miejscu i dokręceniu im śrubki:) Amlituner, HK AVR 160, nie wykazuje żadnych błędów. Po kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu wraca wszystko do normy, ale i tak problem wraca minimum raz dziennie.
    Proszę o wskazówki, co może być na rzeczy i co powinnam zrobić, jeśli ktoś z was zetknął sie z takim problemem. Czy ta sytuacja wymaga już kontaktu z serwisem a może jest banalny powód tej sytuacji i jestem w stanie sama go rozwiązać?
    Przeszukiwałam forum ale nie znalazłam takiego problemu z zestwem jamo s 606. Pozdrawiam
  • Moderator Akustyka
    Kolumny akurat nie mają tu nic do gadania. Rozumiem, że dźwięk jest przyspieszony ?
    W kolumnach nie ma co, zrobić takiego efektu, winą jest, zapewne amplituner.
    Jeśli Koleżanka nie zna się na elektronice, to proponuję skontaktować się z serwisem. Jeśli amplituner, jest na gwarancji, proponuję oddać a gwarancję.
  • Moderator
    Proponuję przywrócić ustawienia fabryczne w amplitunerze. W instrukcji jest podane, jak to zrobić.
  • Poziom 14  
    A może to wina odtwarzacza ?
  • Moderator
    Jest to całkiem możliwe. Niestety, autorka nie podała, przy jakim źródle sygnału występuje opisany efekt. Proponuję wstrzymać się z oceną do jej powrotu na forum.
  • Poziom 2  
    Witam. Dziękuje serdecznie za odzew:)
    Zródłem dzwięku jest TV, podłączony componentami z ampitunerem i czasami laptop. Nie ma zadnego innego odwarzacza, nie licząc tv, który pośredniczy czasem na złączu usb z dyskiem zewnętrznym. Trzeszczenie kolumn zauważyłam przy odtwarzaniu programów tv, a właściwie zauważam, kiedy grają w/g mnie zbyt cicho jak na ustawiony poziom potencjometru. Dzwięk trzeszczenia jest słyszalny po przyłożenie ucha do kolumn.
    Zastanawiam się czy powrót do ustawień fabrycznych ma jakikolwiek sens, jeśli ja sama nie wprowadzałam żadnych zmian a konfiguracja odbywała się automatycznie, tzn w/g zaleceń zawartych w instrukcji. Przypomnieliście mi o pewnym fakcie, od samego początku nie mogę dojść dlaczego nie działa funkcja OSD na pilocie Ampla, która umożliwia łątwą i własną konfigurację. Sprzęt ma 11 miesięcy a ja nie znalazłam czasu na "pobawienie się nim", został mi miesiąc gwarancji. Zakupy w necie, serwis pod Warszawą..mamma mia:)
    Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie, to poproszę, mi już została tylko opcja spakowania do wysyłki...
  • Moderator Akustyka
    Przywróć ustawienia fabryczne. Nic Cię to nie kosztuje.
    Jeśli to nie pomoże, zmień źródło dźwięku. Podłącz sam laptop i zobacz czy dalej są trzaski. Jeśli dalej będą to odeślij na gwarancję.
  • Poziom 2  
    Przywróciłam ustawienia fabryczne jak zalecaliście i około tydzień później problem powraca. Średnio dwa razy w ciągu dnia frony wyciszają sie słychać z nich tylko "trzaski". Wyłączam ampla na kilka minut i po włączeniu ponownie problem na jakiś czas znika. Nie pozostaje mi nic innego jak zwrócić się do sprzedawcy lub serwisu.
    Dziękuję za rady. Pozdrawiam
    Kaja

Tu nie pomoże "wyłączanie na kilka minut". Tu trzeba raz na zawsze pisać poprawnie. Co to jest "ampla", co to są "frony"?
    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)