Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z lutownicą made in china - słabo grzeje

28 Sie 2011 18:18 3511 4
  • Poziom 14  
    Mam problem z lutownicą ponieważ cienko grzeje nie mogę wylutować nawet kondensatora bo taka jest dobra.Co mi radzicie zrobić by lepiej działa
    tutaj zdjęcie
  • Poziom 15  
    Umm... Może najpierw zapytam - jakiego grota Waćpan używasz ? Domowej roboty z grubego kawałka miedzi czy raczej coś zakupionego?

Zdażyło mi się onegdaj wsadzić do lutownicy zbyt gruby kawałek druta, i zachowanie jego bardzo przypominało mi Pana opis. Po założeniu dużo cieńszego, lutownica odzyskała rezon.

W tej lutownicy widzę, że konstrukcja prosta - raczej nic więcej do niej nie dodasz. No chyba że jakaś bardziej doświadczona osoba się wypowie.
  • Poziom 14  
    Używam bardzo cienkiego drutu miedzianego który jest twardy i nie zgina się jak inne tego typu na innej lutownicy pożyczonej od kolegi (lutola 75 wat).Zapomniałem dodać że ten chińczyk to 100 wat
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Problem może tkwić w tym:
    miejscu, a mianowicie brak lub słaby kontakt. Tymczasowym rozwiązaniem mogłaby być wymiana tego elementu na porządne śrubowe listwy zaciskowe.

Dodano po 3 [minuty]:

PS. tymczasowym bo docelowe rozwiązanie to wymiana lutownicy na zdz lub lutole
  • Poziom 10  
    Ja miałem podobny problem ostatnio ze swoją lutownicą. u mnie te tulejki w których montuje się goot były od strony transformatora poluzowane. wywierciłem otwory na końcach wiertłem 2,5mm, potem je nagwintowałem gwintownikiem, m3 założyłem na przewody od tansformatora, dałem dwa wkręty m3x5 i sprawa rozwiązana, śmiga jak złoto