Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie TV z komputerem przez HDMI

-Pazdzioh- 28 Aug 2011 20:21 8153 7
 • #1
  -Pazdzioh-
  Level 10  
  Witam. Sprawa wygląda tak, że system "widzi" telewizor ale problem jest taki - w panelu sterownia Nvidia zaznaczam, które monitory mają być używane. Jako drugi jest mój Panasonic-TV i po jego zaznaczeniu pokazuje mi się tło pulpitu bez żadnych ikon na TV (na monitorze głównym bez zmian). Kiedy próbuję przerzucić obraz z kompa na TV wtedy na TV brak obrazu i po 15stu sek znów obraz mam na monitorze :/ ale z kolei co jest dziwne działa opcja powielania ekranów. Czy ktoś wie co zrobić żeby obraz był wyświetlany tylko na TV??? Mój sprzęt to Panasonic TH37PV71FA, karta graficzna GeForce GTX 460 system windows 7.
 • #2
  dganmar
  Level 12  
  nie wiem jak to wygląda w panelu nvidia ale ja mając win 7 naciskam klawisz win+p i tam wybieram opcję która mnie interesuje i wszystko gra
 • #3
  dragon79
  Level 12  
  -Pazdzioh- wrote:

  Czy ktoś wie co zrobić żeby obraz był wyświetlany tylko na TV???


  Wydaje mi się, że to zadziała tylko wtedy, kiedy włączysz komputer i będzie do niego (do karty graficznej) podpięty jedynie TV. Zostanie wtedy wykryty jako pierwszy i jedyny monitor.
 • #5
  -Pazdzioh-
  Level 10  
  Po wielu próbach problemu nie udało się rozwiązać. Podłączałem sam TV przez HDMI do karty graficznej (monitor był odłączony) i widziałem tylko ekran DOSu - potem ekran ładowania Windowsa ale Pulpit już się nie pojawił. Jeszcze taka uwaga kiedy włączam komputer (połączony z monitorem przez DVI, wypięty HDMI KOMP <-> TV) następnie po załadowaniu się systemu podpinam kabel HDMI to wtedy ginie obraz na monitorze i na TV też go nie ma. Żeby obraz wrócił na monitor muszę wypiąć HDMI z gniazda grafiki. Dodam jeszcze ze działało wszystko do pierwszej aktualizacji sterowników grafiki. Próbowałem też przywracać sterowniki i nic to nie dało. Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę o pomoc.
 • #6
  egon42
  Level 37  
  Jeżeli chcesz mieć na ekranie monitora to samo co na ekranie tv trzeba w sterownikach karty graficznej włączyć funkcję clone w celu klonowania na 2 monitorach tego samego obrazu.
 • #7
  kingsly
  Level 17  
  Jak wyżej w ustawieniach karty graficznej musisz dać clone, dodam że na moim GF 9800GT 1Gb po podlączeniu HDMI automatycznie klonuje obraz.
 • #8
  -Pazdzioh-
  Level 10  
  Dzięki wszystkim za pomoc. W końcu przerzuciłem obraz na TV ALE udało mi się to dopiero przez zmianę ustawienia w konfiguracji systemu (podstawowy tryb wideo) - po czym restart i dopiero wtedy wykryło mi obydwa ekrany. Byłoby wszystko dobrze, gdyby jeszcze działał dźwięk, który po tym kablu też docierał do TV przed aktualizacją.... w każdym razie w panelu sterowania nVidia zaznaczyłem panasonic-TV ale nie widać go w urządzeniach do odtwarzania a w związku z tym brak dźwięku w TV... Kolejna prośba o pomoc...