Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Zafira A 05r. 20DTH jak zimny nierówno pracuje

mody1 28 Aug 2011 22:33 4318 8
    mody1
    Level 16  
    Witam wszystkich chętnych w zagłębieniu się w temacie.
    Męcze problem nierównej pracy silnika Ojca jak jest zimny,mianowicie chodzi o to że po odpaleniu na wolnych obrotach silnik ma jakby zachwiania i coś stuknie (tylko jak zimny).Inaczej pracuje parę sekund równo i ma na 1sek.. szarpnięcie/zakołysanie silnika i tak w kółko.Przejadę się jakieś 2km albo temp.podskoczy i wszystko ok.Kompresja ok,silnik zrywny.
    Pompa wtryskowa nowa,świece też,zero błędów,klapy wirowe czyszczone,niedawno EGR wymieniony-blokował sie
    audax
    Level 13  
    Sprawdź zawór regulacji ciśnienia na pompie oraz czujnik temperatury paliwa. Zmiana dawkowania może byc problemem z określeniem temperatury paliwa lub puszcza zawór regulacji cisnienia. Miałem ostatnio taki problem z astrą i okazał sie banalny problem z oringiem na zaworze regulacyjnym...
    mody1
    Level 16  
    [quote="audax"]Sprawdź zawór regulacji ciśnienia na pompie

Może coś jaśniej
    audax
    Level 13  
    W tym modelu powinieneś miec silnik cdti a wiec C-R taki jak w astrach G i H. Na pompie wysokiego cisnienia zainstalowany jest zawor regulacyjny. To taka mala puszeczka z jedna wtyczka z 2 przewodami. Zalaczenie zasilania (sterowanie wypeknieniem impulsu) powoduje zamkniecie zaworu a w konsekwencji podniesienie cisnienia na listwie C-R. Dawka wtrysku jest funkcją czasu przy zalozeniu, ze w listwie C-R panuje wymagane cisnienie. Jezeli jest problem z utrzymaniem cisnienia w C-R to masz efekt falowania obrotow, bo zmienia sie ze spadkiem cisnienia dawka wtrysku. Wystarczy?
    User removed account
    User removed account  
    mody1
    Level 16  
    sorry,ale silnik to Y20DTH i stara pompa wtryskowa,Astry H nie mają już takich pomp, tylko listwy
    Coś Cię poniosł
    audax
    Level 13  
    W roku 2005 większość opli miała już C-R, chyba, że ktoś pomylił rok samochodu.... Pompy rotacyjne VP w oplach zaczęto wycofywać z produkcji od 2002 roku. Jeżeli jest tam stara rotacyjna pompa to z elektryki należy w pierwszej kolejności sprawdzic czujniki temp. silnika i tem. paliwa, bo one również mają wpływ na dobór dawki paliwa na biegu jałowym....

Dodano po 45 [minuty]:

Macie racje Panowie! W 2005 roku w Zafirze A była jeszcze pompa VP a w Zafirze B produkowanej w tymże roku i w astrach był już CR.
    strucel
    Level 33  
    A na jakim paliwie auto jezdzi ?- ja mialem podobnie w astrze g z y20dth jak w lato rok temu zalalem 3 zbiorniki bioestra .Trzeba przyznać ze sie przestraszyłem i zrezygnowałem z testowania wynalazków - teraz jest tak ze czasami jak sie odpali zimny silnik to jest efekt jakby co 2-3 sekundy wypadał zapłon na ktoryms cylindrze --poniewaz dzieje sie tak moze raz w tygodniu przez pol minuty albo do przegazowania to odpuscilem temat.