Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic sc-akx50 lewy kanał "cyka", "brzęczy"

28 Sie 2011 22:47 2793 2
  • Poziom 9  
    Witam. Zauważyłem, że z kolumny podpiętej pod lewy kanał co pięć sekund wydobywa się "syknięcie" czy też "cyknięcie" słyszalne zwłaszcza gdy muzyka gra cicho. Z prawej kolumny też się wydobywa taki dźwięk, ale żeby go usłyszeć, trzeba siedzieć z uchem przy głośniku i porządnie się skupić. Zjawisko to występuje niezależnie z jakiego źródła słucham muzyki. Natomiast przy odtwarzaniu muzyki z CD dodatkowo oprócz "syknięcia" czy też "cyknięcia", w kolumnie podpiętej również pod lewy kanał wydobywa się nieustannie "brzęczenie". Po przełączeniu np: na AUX "brzęczenie" znika i obie kolumny elegancko szumią. Co z tym lewym kanałem może być nie tak? Czy to normalne, żeby regularnie, co 5 sekund w głośnikach coś "cykało"?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Kolejnym zjawiskiem, jakie zaobserwowałem są szmery w głośnikach podczas poruszania wtyczką od głośników podpiętą pod lewy kanał, tzn. każdy ruch wtyczką słyszałem w głośnikach. Pozmieniałem ustawienia EQ, potem przywróciłem poprzednie i zjawisko zniknęło. Jeżeli ktoś podejrzewa cokolwiek, to proszę pisać. Niepokoi mnie jeszcze "cyknięcie" podczas podgłaśniania, ściszania oraz zmiany ustawień dźwięku, gdyż w głośnikach podpiętych pod lewy kanał jest ono bardziej słyszalne niż w podpiętych pod prawy (praktycznie niesłyszalne).
  • Poziom 36  
    Radziłbym zgłosić się do serwisu Panasonic.Pewnie problem konstrukcyjny i teraz się wraca sprzęt.Znalazłem trochę info o zmianach części w tym modelu ale bez wskazania dlaczego zmianę wprowadzono lecz jak się domyślam może to pomóc , jednak sporo tych rzeczy jest co podejrzewam może Cię przerastać a tego faktu nie zmienimy :) .