Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówko-zamrażarka RSA1DTMH SAMSUNG uszkodzona sprężarka

vlodek 29 Sie 2011 11:19 2394 0
    vlodek
    Poziom 10  
    Witam
    to mój pierwszy post w tym dziale, proszę więc o wyrozumiałość, posiadam Samsung RSA1DTMH lodówko-zamrażarka, po 20 miesiącach od zakupu serwis i wymiana sprężarki, nie przedłużono gwarancji, po 8 miesiącach kolejne uszkodzenie sprężarki, wymiana wyłącznie odpłatna, sprężarka oryginalna od tego modelu, symbol - MK4A5QR1U/SJE sprężarka,rscr,15.32cc,220-240v,static SAMSUNG.
    Panowie, czy z uporem maniaka nadal zakładać ten sam model sprężarki, czy pomyśleć raczej o sprężarce firmy np.DANFOS, lub coś może ktoś poleci inną niezawodną firmę. Sprężarka jest na czynnik r600(izobutan), czytałem na forach, że niektórzy sugerują wymianę sprężarki na czynnik r134a, czytałem również że takie agregaty na 134a, nie bardzo chcą przewidywalnie pracować układach chłodzenia na r600, słowem chyba to odpowiednie forum do zadania takich pytań.
    Niestety nie znam parametrów sprężarki oryginalnej, może któryś z forumowiczów potrafi podać właściwe, aby można było rozważyć założenie innej sprężarki, innej firmy.
    pozdrawiam