Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite Pro A200-18Q wyłącza sie podczas pracy.

29 Aug 2011 13:32 2572 4
  • Level 9  
    Witam.

Posiadam laptopa takiego jak w temacie.
    Podczas gdy laptopa używam w domu, pod oryginalnym zasilaczem pracuje on bez żadnych zarzutów, ale gdy zabieram go do ciężarówki zaczyna wariować.
    Ładowarka samochodowa jaką posiadam do niego to: Tracer 300HC 90W 1.8A

Problem polega na tym że podczas włączania laptopa ekran robi się czarny, przy czym wentylator procesora pracuje dalej. Problem występuje to raz przy teście POST BIOSu, częściej przy ładowaniu się systemu.

Kiedy już po dzięsiątkach prób uda się włączyć notebooka pracuje on całkiem normalnie aż do czasu kiedy ekran znówu zgaśnie. :cry:

Na koniec chciałbym dodać że jest to jeden z pierwszych postów na forach tego typu więc jestem otwarty na krytykę.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
  • Moderator of Computers service
    Zakładam że w tym zasilaczu napięcia nie są zbyt stabilne i skoki napięć powodują takie dziwne rzeczy. Podłącz miernik pod zasilacz i zobacz czy nie występują skoki napięć.
  • Level 34  
    Wyrzuć to dziadostwo na śmietnik, bo szkoda sprzętu.
    W serwisie mam co najmniej 8 laptopów po użyciu zasilacza samochodowego Tracer 300HC - wszystkie spalone.
  • Level 9  
    Dzięki. Opinię co do zasilacza znam i już zamówiłem wyższej klasy przetwornicę.

Dzisiaj zauważyłem że na baterii jest dokładnie tak samo.
    Dodam jeszcze że chodzą wszystkie urządzenia takie jak DVD, modem pod USB, a wyłącza nie słychać jedynie dysku.

Chciałbym się dowiedzieć jeszcze czy problem może być jakoś powiązany z dyskiem albo innym urządzeniem.

Z góry wielkie dzięki
  • Level 9  
    Dzisiaj rozszyfrowałem problem.

Winne były jakieś paproszki na złączu sata dysku.

Ładowarkę zmieniłem na przetwornicę ;)

Zamykam Temat.