Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przerobienie zasilacza impulsowego z 16V na 4,2V

maxio1234 26 Nov 2004 21:31 2286 4
    maxio1234
    Level 11  
    Witam Serdecznie!
    Proszę o poradę, czy jest możliwość i czy warto przerabiać zasilacz impulsowy: output 16V 2,8A na napięcie 4,2V 2,8A. Zasilacz jest sprawny i w tej chwili go nie używam. Ale kupiłem aparat cyfrowy bez zasilacza NIKON COOLPIX 3100 i tu by mi się przydał. Jeśli ma ktoś ciekawy pomysł to proszę o pomoc. Przedstawiam fotki tego zasilacza!
    power
    Level 16  
    Ja miałem taki sam problem przy aparacie CANON. Użyłem starego zasilacza komputerowego AT. Wykorzystałem z niego napięcie 12V , dołączyłem układ z zasilacza stabilizowanego na LM317T i dawał 4.2V 1.5A a że sie grzał zamontowałem go w ten sposób że wentylator z zasilacza AT schładzał jego radiator. Używam już go 1.5roku :). Schemat zasilacza znajdziesz w dziale "warsztat" pod nazwą zasilacz stabilizowany na LM317. Układ ten kosztuje coś koło 1.5zł. Zasilacz może duży ale to miała być prowizorka, a jak wiadomo, prowizorki są najdłużej :) Po za tym bardzo prosto go zrobić, bo ja mam go zrobionego na pająka.
    maxio1234
    Level 11  
    Dzięki power za pomoc! Przejżę temat i przemyślę. Pozdrawiam
    maxio1234
    Level 11  
    Zwycięstwo! Aparat cyfrowy chodzi jak ta lala. Założyłem radiator o profilu aluminiowym A4291 (50mmx20mmx100mm) pod LM350. Testuję go cały dzień, bez dodatkowego chłodzenia - temperatura radiatora oscyluje pomiędzy 40-50 stopni C.

POWER wielkie dzięki.
    power
    Level 16  
    Ciesze się że Ci pomogłem :]