Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Y530 - reinstalacja systemu, OKR nieistotny

2shy 29 Aug 2011 15:17 1995 2
 • #1
  2shy
  Level 10  
  Cześć wszystkim,
  piszę tutaj, ponieważ na wielu różnych forach poświęconych Lenovo Y530 nie odnalazłem odpowiedzi na moje nietypowe pytanie.

  Posiadam wyżej wspomnianego Lenovo Y530 z Win Vista 32-bit. Jak powszechnie wiadomo, ten notebook ma beznadziejnie podzielony dysk na trzy partycje: systemową, ze sterownikami i ukrytą (backup).

  Chodzi mi o to, że chcę po prostu sformatować cały dysk i podzielić od nowa, a następnie na jednej z partycji zainstalować system Win 7 32-bit - zaznaczam przy tym, że kompletnie nie interesuje mnie (nie)działanie osławionego One Key Recovery - zakładam, że instalowanie świeżej kopii systemu jednym przyciskiem jest rozwiązaniem co najmniej idiotycznym.

  Pytania brzmią: czy mogę bez obaw wywalić wszystko z dysku, łącznie z partycją backupową, podzielić od nowa i zainstalować świeżą kopię systemu Win 7? Czy nie będzie żadnych problemów z uruchomieniem i funkcjonowaniem systemu? Czy możliwe jest zainstalowanie obok siódemki którejś z dystrybucji Linuxa?

  Z góry dzięki za każdą pomocną odpowiedź - nie chcę po prostu zabierać się za formatowanie i podział dysku z obawą, że potem z jakichś przyczyn komputer mi nie wstanie. Podkreślam, że działanie funkcji OKR/przycisku OKR jest dla mnie zupełnie nieistotne.
 • Helpful post
  #2
  smoq35
  Level 29  
  2shy wrote:

  1. Czy mogę bez obaw wywalić wszystko z dysku, łącznie z partycją backupową, podzielić od nowa i zainstalować świeżą kopię systemu Win 7?

  2. Czy nie będzie żadnych problemów z uruchomieniem i funkcjonowaniem systemu?

  3. Czy możliwe jest zainstalowanie obok siódemki którejś z dystrybucji Linuxa?


  1. Tak
  2. Tak
  3. Tak, z tym, że Linuxa instaluj jako drugi system
 • #3
  2shy
  Level 10  
  Dzięki za prostą odpowiedź. Biorę się za reinstalkę ;)
  Temat zamykam.