Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Y530 - reinstalacja systemu, OKR nieistotny

2shy 29 Aug 2011 15:17 1995 2
    2shy
    Level 10  
    Cześć wszystkim,
    piszę tutaj, ponieważ na wielu różnych forach poświęconych Lenovo Y530 nie odnalazłem odpowiedzi na moje nietypowe pytanie.

Posiadam wyżej wspomnianego Lenovo Y530 z Win Vista 32-bit. Jak powszechnie wiadomo, ten notebook ma beznadziejnie podzielony dysk na trzy partycje: systemową, ze sterownikami i ukrytą (backup).

Chodzi mi o to, że chcę po prostu sformatować cały dysk i podzielić od nowa, a następnie na jednej z partycji zainstalować system Win 7 32-bit - zaznaczam przy tym, że kompletnie nie interesuje mnie (nie)działanie osławionego One Key Recovery - zakładam, że instalowanie świeżej kopii systemu jednym przyciskiem jest rozwiązaniem co najmniej idiotycznym.

Pytania brzmią: czy mogę bez obaw wywalić wszystko z dysku, łącznie z partycją backupową, podzielić od nowa i zainstalować świeżą kopię systemu Win 7? Czy nie będzie żadnych problemów z uruchomieniem i funkcjonowaniem systemu? Czy możliwe jest zainstalowanie obok siódemki którejś z dystrybucji Linuxa?

Z góry dzięki za każdą pomocną odpowiedź - nie chcę po prostu zabierać się za formatowanie i podział dysku z obawą, że potem z jakichś przyczyn komputer mi nie wstanie. Podkreślam, że działanie funkcji OKR/przycisku OKR jest dla mnie zupełnie nieistotne.
  • Helpful post
    smoq35
    Level 29  
    2shy wrote:

1. Czy mogę bez obaw wywalić wszystko z dysku, łącznie z partycją backupową, podzielić od nowa i zainstalować świeżą kopię systemu Win 7?

2. Czy nie będzie żadnych problemów z uruchomieniem i funkcjonowaniem systemu?

3. Czy możliwe jest zainstalowanie obok siódemki którejś z dystrybucji Linuxa?

1. Tak
    2. Tak
    3. Tak, z tym, że Linuxa instaluj jako drugi system
    2shy
    Level 10  
    Dzięki za prostą odpowiedź. Biorę się za reinstalkę ;)
    Temat zamykam.