Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

STILO 1.9JTD, drgania lusterka wewnętrznego

29 Aug 2011 15:53 4702 18
  • Level 9  
    WITAM!
    Czy znacie jakiś sposób na drgania lusterka wewnętrznego w STILO?
    Irytuje tym bardziej, że w drgania wpada w czasie jazdy (przy 100km/h i wyżej 'obraz' staje się już nie do zniesienia)..

Jakiś pomysł?
    Będę wdzięczny..!

/dodam, że poduszki pod skrzynią wymienione, stabilizatory- końcówki również/

delta79
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 41  
    Tylko lusterko drga?
  • Level 9  
    Generalnie tylko lusterko..

Oczywiście tylna półka też swoje robi..
    Trzeszczy coś MOCNO pod zegarami (przy ostatnim serwisowaniu auta, nawet próbowaliśmy sobie z tym poradzić, ale zdjęcie zegarów nic nie dało, a na zdjęcie całego kokpitu się nie zdecydowałem)...

Realnie podchodząc do sprawy, zależy mi na tym lusterku..
  • Level 39  
    W zasadzie jeśli lusterko się telepie to drga całe auto - przecież nie można lusterka do karoserii "przyspawać". Do tego półka warczy.... Może koła do ważenia trzeba dać - tylne się słabo czuje jeśli trzepią.
  • Moderator on vacation ...
    A mogli kiedyś czasami szybę przednią wymieniać i źle jest przyklejona podstawa lusterka... Na własne oczy widziałem tego typu sprawy, że po wymianie szyby przedniej, wstecznie lusterko drgało, a z samochodem wszystko w porządku było. W niektórych szybach, brakuje właśnie tej podstawy i trzeba ją przekleić ze starej, lub zakupić nową.
  • Level 16  
    Jazda do wulkanizacji !!! koła i opony.Dopiero wtedy pisz!!!!!!!
  • Level 26  
    Mniemam, że poduszki pod silnikiem i skrzynią we wzorowym stanie i oryginalne? Zakładałem kiedyś jakieś słabe zamienniki do Passata B3, to buda dostała takich wibracji jakby się jeździło na wibratorze do betonu.
  • Level 16  
    carot wrote:
    Mniemam, że poduszki pod silnikiem i skrzynią we wzorowym stanie i oryginalne? Zakładałem kiedyś jakieś słabe zamienniki do Passata B3, to buda dostała takich wibracji jakby się jeździło na wibratorze do betonu.

JASNE. A czy ty w ogóle umiesz czytać???to co napisał autor na samej górze???
  • Level 26  
    sobol350 wrote:
    JASNE. A czy ty w ogóle umiesz czytać???to co napisał autor na samej górze???

delta79 wrote:
    poduszki pod skrzynią wymienione

A ty umiesz? Jest gdzieś napisane czy na oryginały?
  • Level 9  
    Hej!
    1. Części oryginalne. Nowe.
    2. Koła wyważone. Opony mają jeden sezon (nie są to buble).
    3. Auto kiedyś dostało w tył (od strony wlewu). Lekka wgniotka (a lusterka drgało jeszcze przed incydentem).Trochę szpachli i wygląda jak nowe. Grubość lakieru sprawdzana po całości. Zadbany fiat. Przed zakupem dokładnie sprawdzony (użytkuję 3ci rok). Szyba przednia nie wymianiana (a przynajmniej śladu nie ma, że wymieniana była).

Faktycznie rezonansuje.. Na wolnych obrotach (kiedy zimny) doznania akustyczne we wnętrzu auta są średnio miłe;-).

Temat rozpocząłem, bo w jednym z testów STILO znalazłem info, że lusterko wewnętrzne wpada w wibracje w przypadku silnika 1.9 JTD. Ani słowa jednak nie znalazłem na temat tego, czy można na to coś poradzić..

DZIĘKUJĘ za powyższe odpowiedzi.
  • Level 38  
    Wpada w rezonans, spróbuj przymocować na próbę coś ciężkiego do lusterka. Oczywiście bez przesady. Miałeś tak od początku twojego posiadania, czy przyszło z czasem samo?
  • Level 9  
    nie, nie od początku..
    Jeszcze dwa lata temu było to naprawdę ciche auto;-)
    /a przebieg dopiero 100 tysięcy i w 100% oryginalny/

ech...
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jednak zawieszenie silnika i tłumików do ponownego obejrzenia, drgania i rezonans są także na postoju? Zwiększają/zmniejszają się podczas przyspieszania/zwalniania?
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Drgania lusterka, to skutek i próba likwidacji tylko tego, to jak posypywanie syfa pudrem. Nieważne, że opony są młode. Należy je bezwzględnie sprawdzić. Auto zabrać też do rzetelnego mechanika i odbyć z nim jazdy.
  • Level 9  
    Pawel wawa wrote:
    Jednak zawieszenie silnika i tłumików do ponownego obejrzenia, drgania i rezonans są także na postoju? Zwiększają/zmniejszają się podczas przyspieszania/zwalniania?

Tak, podczas postoju jest rezonans. Przyspieszam (ewentualnie zwiększam obroty) jest ciszej. Drgań nie czuć..

Quote:
    [i]Drgania lusterka, to skutek i próba likwidacji tylko tego, to jak posypywanie syfa pudrem. Nieważne, że opony są młode. Należy je bezwzględnie sprawdzić. Auto zabrać też do rzetelnego mechanika i odbyć z nim jazdy.[/i

Sprawdzę kwestię, jednak rezonans na postoju nie tłumaczy (raczej) drgań, prawda?

Za sugestię dziękuję!
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    delta79 wrote:
    Przyspieszam (ewentualnie zwiększam obroty) jest ciszej

Szukaj usterki w zawieszeniu silnika/skrzyni.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Czy silnik, sprzęgło i skrzynia biegów pracują normalnie? Da się wyczuć jakieś wzmożone drgania na drążku zmiany biegów, na innych elementach?
    Czy przy jakiejś prędkości te drgania się uspokajają?
  • Level 16  
    Witam. Może moja odpowiedź nie będzie wielką radą ani pocieszeniem, ale te typy mają tak, że same w sobie są słabo wyciszone i wytłumione. Jak są nowe, problemu nie ma, ale już z niewielkim przebiegiem potrafią się pojawiać niepokojące sygnały i wcale to nie świadczy o jakiejś usterce. Dla pewności możesz jeszcze sprawdzić, w jakim stanie masz koło pasowe na wale korbowym. Tam jest tłumik drgań, który też lubi się sypać.
    W moim stilo wymieniłem ten właśnie element i jest lepiej, ale nadal czasem coś drży pod deską wskaźników.
  • Level 9  
    DZIĘKUJĘ ZA SUGESTIE!
    Silnik i skrzynia pracują normalnie.
    Raz jeszcze przyjże się zawieszeniu silnika/ skrzyni.

Koło pasowe na wale korbowym ?plus tłumik drgań/
    Zwrócę uwagę i na to.

Myślę, że temat można zamknąć.
    Dziękuję!