Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przełącznik obrotowy unitra jak podłączyć

29 Aug 2011 18:11 1868 2
  • Level 10  
    Witam. Wymontowałem taki przełącznik z wzmacniacza i teraz chce go użyć w swojej konstrukcji. Chce wybierać sobie wejścia sygnału. Wejście 1 jest podłączone bezpośrednio do końcówki mocy, a wejście 2 idzie przez przedwzmacniacz i do końcówki mocy. Gdy są podłączone obydwa na raz są dziwne odgłosy. Dziwnie działa regulacja głośności. Dwa kanały i masa na każdym z wejść. Czy da się wykorzystać ten przełącznik? Trochę zamotałem ale myślę że ktoś zrozumie i mi pomoże. Próbowałem zrozumieć jak działa ten przełącznik i co z czym zwiera ale nie mogę tego ogarnąć. Przełącznik ma 16 wyprowadzień. Po 8 na strone.

przełącznik obrotowy unitra jak podłączyć
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 36  
    Omomierz, kartka papieru i ołówek lub długopis załatwi sprawę.
    Omomierzem zbadać które styki są zwarte lub rozwarte w każdej pozycji przełącznika, i zanotować. Przedtem narysować rozkład styków (schemat montażowy) i ponumerować te styki, jeżeli brak numerków przy stykach przełącznika. Wyższą formą wtajemniczenia, to zrobić na podstawie pomiarów omomierzem, tabelę połączeń styków. Myślę, że nic więcej w tej sprawie nie można podpowiedzieć.
  • Level 10  
    Dzięki. Spróbuje.