Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y550 OKR i bootmgr

29 Sie 2011 19:18 1953 1
  • Poziom 2  
    Witam i proszę o pomoc, a więc:
    posiadam laptopa Lenovo Y550 i chciałem odzyskać fabryczny system poprzez OneKey Recovery. Zaczęła się inicjacja, która trwała ponad 30 minut po czym komputer się wyłączył z niewiadomych przyczyn. Po tym wszystkim chciałem powtórzyć operacje przywracania, lecz po uruchomieniu normalnie komputera jak i poprzez przycisk OneKey Recovery wyświetla mi komunikat: Brak Bootmgr wciśnij CTR+ALT+DEL aby zrestartować.
    Próbowałem przywrócić system poprzez płytkę z recoverem Visty, tam naprawiałem bootmgr ale to tez nic nie dało. Obecnie przez tą płytkę zobaczyłem, że dysk partycja C (na której była Vista) jest pusta, inne partycje zachowane bez zmian, rownież ta ukryta z OKR i backupem windowsa.
    Dodam jeszcze, że w próbowałem instalować XP ale zaraz po uruchomieniu wyskakuje błąd i tak na 3 płytach.
    Co radzicie jeszcze zrobić ? czy zostało mi już tylko zainstalowanie od nowa Visty ?
  • Poziom 31  
    Radzę zrobić MEMTEST lub uruchomić Linuxa LiveCD i sprawdzić czy z partycją Recovery wszystko jest ok. Możliwa usterka dysku lub pamięci RAM. Czekamy na wyniki Memtestu. Jeśli Linux się nie uruchomi może być to właśnie problem pamięci Ram lecz niekoniecznie. Pozdrawiam