Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wgrać inny soft na Philipsa 32PFL7762D/12

Krakers11 29 Aug 2011 19:42 7169 9
 • #1
  Krakers11
  Level 13  
  Witam, od paru tygodni borykam się z problemem odbierania sygnału telewizji DVB-t. Posiadam Philipsa 32PFL7762D ( http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=32PFL7762D/12&slg=pl&scy=PL )który wbudowany dekoder mpeg-2. Ponieważ nie chcę żadnych zewnętrznych urządzeń w postaci dekoderów, zdecydowałem się na zakup Modułu CI (telewizor oczywiście posiada złącze CI) konwertujący MPEG-4 na MPEG-2. Niestety nie pomogło to, moduł ten nie działa w moim telewizorze. Chciałbym zmienić oprogramowanie telewizora na oprogromowanie do modelu 32PFL7862D/10 który na pewno obsługuje ten moduł (telewizory są praktycznie takie same-model 7862d posiada złącze USB którego nie ma 7762D). Moje pytanie brzmi- czy wgranie takiego softu jest możliwe? Jeżeli tak to w jaki sposób (telewizor nie posiada złącza USB ani rs232-przynajmniej na panelu tylnym do środka jeszcze nie zaglądałem) ?
 • #2
  LEMKOS2
  Level 2  
  Witam,
  dzisiaj zakupiłem moduł NP4+ wyprodukowany przez RWT z Radomia i mam ten sam problem. W dalszym ciągu brak sygnału TV cyfrowej. Proszę o i informację czy udało się Panu uporać się z problemem.


  Pozdrawiam,

  Tomek

  Dodano po 1 [minuty]:

  Oczywiście mam ten sam model 32PFL7762D/12
 • #3
  Krakers11
  Level 13  
  Nie udało mi się uporać z tym problemem. A właściwie nie miałem czasu nic nowego wypróbować. Cały czas korci mnie wgranie innego softu ale nie mam się jak do tego zabrać i nie wiem czy po takiej operacji tv będzie działał.
 • #4
  LEMKOS2
  Level 2  
  Dzwoniłem do serwisu Philipsa i powidzieli, że jak nie działa na tym module to nic się nie da zrobić i wynika to z braków sprzetowych, nie softowych.....
 • #5
  Krakers11
  Level 13  
  Nie wiem co mają na myśli mówiąc o brakach sprzętowych. Wiem że moduł CI działa z telewizorem 32PFL7862D/10 który różni się tylko tym że ma kontroler USB. Nasz telewizory mają DVB-t tylko dekoder jest MPEG-2 musi być jakiś sposób na to.
 • #6
  GruchaKG
  Level 10  
  Witam,
  ja mam 7862 i moduł, o którym piszecie wyżej NIE DZIAŁA z nim mimo tego, że producent (RWT) podaje, ze działa. TV jest na ostatnim sofcie, jaki do niego wyszedł. Będę testował teraz drugą sztukę modułu, może ten był uszkodzony. Słyszałem o identycznej historii z którymś modelem LG - pomógł tylko downgrade softu. Tylko skąd wziąć starszy soft do 7862...
  Pozdr.
 • #7
  LEMKOS2
  Level 2  
  Powodzenia więć życzę i czekam na podpowiedzi, pzdr
 • #8
  RafalKL
  Level 13  
  witam,
  przepraszam że odświeżam temat,
  ja mam inny problem, zakupiłem moduł CI do 32pfl7862. Zapuściłem w menu tv automatyczne wyszukiwanie programów, znalazł mi tylko kanały analogowe i po tej operacji z Menu telewizora zniknęły mi dosłownie wszystkie opcje dotyczące ustawień czy też wyszukiwania kanałów cyfrowych. Próbowałem od początku wgrać soft ze strony Philipsa, wgrywałem starszą wersje 0.18, 0.20 i nic to nie pomogło. Tak jakby tuner DVB-T nie istniał. Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie rozumiem co sie mogło stać, żeby przy funkcji szukania kanałów wykasowany został cały DVB-T? może cos w meu serwisowym sie przestawiło
 • #9
  rodan31
  Level 10  
  Nie potrzebujesz wgrywać nowego Softu do instalacji dekodera na CI. Problemem jest w Philipsach nadmierna inteligencja oprogramowania.
  A teraz jak uruchomić.
  Na odwrocie telewizora znajdziesz naklejkę na której znajdują się kody państw w 2 grupach - DVB-T i non DVB-T. POL jest w tej drugiej grupie.
  Wybierz sobie dowolny kraj, z pierwszej grupie i ustaw w konfiguracji telewizora ten kraj, a potem przeszukaj kanały.
  Uwaga: zmiana kraju nie oznacza zmiany języka.
  Ja zrobiłem na Finlandii i wszystko działa
 • #10
  _PREDATOR_

  VIP Meritorious for electroda.pl
  Wykopaliska!