Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 6 GG 2007 - sterowanie zamkiem centalnym

piojan 29 Sie 2011 19:55 2422 5
  • #1 29 Sie 2011 19:55
    piojan
    Poziom 9  

Witam,

Próbuję (jak na razie) bez sukcesu zlokalizować przewód odpowiedzialny za sterowanie zamkiem centralnym w Mazdzie 6 GG 2007 poliftowej.

Wg zebranych informacji powinien to być przewód idący z zamka do c.z. Po prawej stronie za schowkiem pasażera, powinien on być koloru niebieskiego. Otwieranie masa, zamykanie masa przez 1KOhm.
    Znalazłem co najwyżej niebieski ze srebrnymi kropkami ale analiza przy wbiciu sie w niego nie daje reakcji na ruchy kluczem.

Podpowiedz gdzie szukać tego przewodu była by mile widziana. Inna opcja którą widzę to rekonesans wewnątrz drzwi i podążanie za kablem.

Jest to jedna z dwóch rzeczy które mi pozostały w montażu alarmu. Inna to czujnik otwarcia bagażnika.

0 5
  • #2 29 Sie 2011 20:34
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

Moduł sterujący z bezpiecznikami i przekaźnikami (lewy przedni słupek, przy dzwigni otwierania pokrywy silnika) niebiesko czarny na 24pin złączu na pinie20 masa + 1k zamknij masa otw.

0
  • #3 29 Sie 2011 21:09
    Ireneo
    Poziom 40  

piojan napisał:
    Znalazłem co najwyżej niebieski ze srebrnymi kropkami ale analiza przy wbiciu sie w niego nie daje reakcji na ruchy kluczem.

Włączniki drzwiowe masz wciśnięte?
    W tym samym module masz linię drzwi a bagażnik trzeba chyba dociągnąć.

0
  • #4 29 Sie 2011 21:30
    piojan
    Poziom 9  

Po lewej, przy bezpiecznikach podączałem kierunki, +12v po stacyjce etc.
    Szukalem sterownia c.z. po prawej (tam gdzie pewnie sterownik) i jak dobrze pamietam byl tam tez niebieski z czarnym paskiem.

W najblizszych dniach to jeszcze sprawdze. Dziekuje za cenne dane.

W sumie przy ruchu kluczem (i otwartych dzwiach) byla reakcja zamka (co prawda szybko anulowana). Ale nie testowalem niebieskiego z czarnym paskiem, co najwyzej ze srebrnymi kropkami.

Gdzies obilo mi sie o oczy cos o (jakims) brazowym kablu od bagażnika.
    Krancówki mam niezależnie podciagniete wiec bagażnik też mogę recznie ciągnąć, pewnie będzie trzeba przechwycić go gdzieś za zawiasami od klapy bagażnika.

1
  • #5 01 Wrz 2011 21:57
    piojan
    Poziom 9  

A czy z wykorzystaniem przewodu niebieskiego z czarnym paskiem można również realizować domykanie/otwieranie szyb?

Pojazd posiada taka funkcjonalność przez ponowne przytrzymanie przycisku oryginalnego pilota bądz kluczyka w zamku drzwi. Zakładając, ze to jest przewód z zamka to ta funkcjonalność powinna być do zaprogramowania.

0
  • #6 01 Wrz 2011 22:33
    milejow
    Poziom 42  

Daj długi impuls przez 1K i zobacz, czy zamknie

0