Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik od nieznanej pralki automatycznej

26 Lis 2004 22:21 2855 5
  • Użytkownik obserwowany
    Mam silnik od pralki automatycznej 3000/300 obr/min 5 przewodów :Biały -wspólny . Uzwojenie 3000 -niebieski-praca, czerwony-rozruch(16 mikroF), i nie wiem który dla 300 jest pracą a który rozruchem.
  • Poziom 14  
    witaj. Skoro znalazłeś już przewody do wirowania to z tymi do prania nie będziesz miał napewno problemu. Wspólny już masz! Tak więc pozostałe jakkolwiek byś nie podłączył to zmienisz co najwyżej kierunek pracy. Wybierz te, które ci odpowiadają. Gotowe!
  • Użytkownik obserwowany
    Tak mają po 56 om, ale chciałem zrobić prawo lewo dla obu obrotów, dla 300 to proste, ale dla 3000 trzeba by było odwócić jedno uzwojenie,tzn ,znaleść jego początek ,wyprowadzić i przełączać czyż nie?
  • Poziom 14  
    obroty wirowania tylko w jedną stroną mają większą moc, podłączenie inaczej spowoduje jej spadek. Oczywiście uzyskasz odwrotny kierunek wirowania
  • Użytkownik obserwowany
    Ale czy silnik to wyczyma nawet na biegu jałowym skoro parametry uzwojenia się znacząco różnią?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Sądzę, że wytrzyma. Naprawiałem kiedyś wiatkę, która kilka lat chodziła na w ten sposób podłączonym (omyłkowo) silniku. Jedyne czym się to objawiało to wolniejszy start do wirowania.