Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wywołanie serwera po IP publicznym w sieci lokalnej

29 Sie 2011 20:13 1744 7
  • Poziom 9  
    Witam,

Czy ktoś może wie dlaczego w jednej lokalizacji będąc zalogowanym do sieci lokalnej przez wi-fi mogę wywołać stronę swojego serwera (na porcie 80) po IP zewnętrznym, a w innej sieci o takiej samej konfiguracji nie? W obu instalacjach mam stały adres publiczny z niezablokowanymi portami. Serwer odpowiada w obu przypadkach na adres publiczny jeśli jestem zalogowany z innej sieci publicznej.

Podsumowując:
    - serwer odpowiada w sieci lokalnej po adresie lokalnym (normalka)
    - serwer odpowiada po adresie publicznym jeśli się do niego wbijam z innej sieci publicznej
    - serwer nie odpowiada po adresie publicznym jeśli się do niego wbijam z sieci lokalnej - to mój problem :cry:

Mam nadzieję że zrozumiale to napisałem
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator - Sieci, Internet
    adam_monterek napisał:
    Witam,

Czy ktoś może wie dlaczego w jednej lokalizacji będąc zalogowanym do sieci lokalnej przez wi-fi mogę wywołać stronę swojego serwera (na porcie 80) po IP zewnętrznym, a w innej sieci o takiej samej konfiguracji nie? W obu instalacjach mam stały adres publiczny z niezablokowanymi portami. Serwer odpowiada w obu przypadkach na adres publiczny jeśli jestem zalogowany z innej sieci publicznej.

Podsumowując:
    - serwer odpowiada w sieci lokalnej po adresie lokalnym (normalka)
    - serwer odpowiada po adresie publicznym jeśli się do niego wbijam z innej sieci publicznej
    - serwer nie odpowiada po adresie publicznym jeśli się do niego wbijam z sieci lokalnej - to mój problem :cry:

Mam nadzieję że zrozumiale to napisałem

Mówimy o serwerze web-owym? Na czy jest postawiony IIS czy apache?
  • Poziom 9  
    Routery w obu lokalizacjach są firmy Netgear model DGFV338.
    Serwer webowy do podglądu kamer standardowo ustawiony na port 80
  • Specjalista Sieci, Internet
    adam_monterek napisał:
    - serwer nie odpowiada po adresie publicznym jeśli się do niego wbijam z sieci lokalnej - to mój problem

Niektóre/większość routerów tak ma i nie ma na to rady.
  • Poziom 9  
    bogiebog napisał:
    adam_monterek napisał:
    - serwer nie odpowiada po adresie publicznym jeśli się do niego wbijam z sieci lokalnej - to mój problem

Niektóre/większość routerów tak ma i nie ma na to rady.

Nawet takie same routery z tym samym firmwarem? Nie chce mi się wierzyć :cry:
  • Poziom 9  
    askr napisał:
    Dostawca usług ten sam?

Nie. Tam gdzie działa ip zewnętrzny w sieci lokalnej jest netia, a tam gdzie nie działa jest lokalny operator, który umożliwia mi korzystanie z wszelkich usług bez ograniczeń (pełny DMZ)