Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka whirpool ADG 7550 - spalona złącze pompy myjącej

Biko 29 Sie 2011 20:21 3061 6
  • #1 29 Sie 2011 20:21
    Biko
    Poziom 13  

Witam kolegów.

Zanim zamówię pompę myjącą do zmywarki jak w temacie, chciałbym usłyszeć Waszej opinii czy należy ją wymienić.

Objawy : Spalone złącze przy pompie myjącej, na spodzie zmywarki duża ilość wody.

Sprawia wrażenie jakby była nieszczelność w okolicy pompy, zardzewiały rdzeń, ale jest trochę dziwnie, ponieważ gumowe węże są w porządku, korpus pompy również. Dodam, że zmywarka ma już około 6 lat, jest to pompa magnetyczna. Czy możliwe że przeciek był w innym miejscu (od góry nie ma takiej możliwości, sprawdzałem)?, a tylko przypadek że woda dostała się do łącza pompy?

Proszę o krótką opinię.

0 6
  • #2 29 Sie 2011 21:06
    1221547
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 29 Sie 2011 21:43
    Biko
    Poziom 13  

Uuuuu. O tym nie pomyślałem. Gdzie znajduje się elektronika w tej zmywarce? Muszę zdemontować drzwi?

0
  • #4 29 Sie 2011 22:33
    movzx
    Poziom 39  

Skoro nie znalazłeś elektroniki na dole to jest w drzwiach ;)
    Co do pompy, przydałoby się zdjęcie spodu (w tym tacy ociekowej). Może lecieć z bardzo wielu miejsc. Jeśli tylko złącze jest spalone to można je próbować naprawić zamiast się rujnować na nową pompę.

0
  • #5 29 Sie 2011 22:38
    Biko
    Poziom 13  

Jutro spróbuję zrobić parę zdjęć. Jednak sprawdzałem, wszystko suchutkie, brak zacieków tylko w okolicy pompy. Mam wrażenie jakby wyciek był pod gumowym łącznikiem pompy (nie od strony grzałki), ale obejma zaciskowa w porządku, guma również.

0
  • #6 05 Wrz 2011 20:00
    Biko
    Poziom 13  

Panowie.

Zmywarka naprawiona... Był niewielki wyciek pod łącznikiem gumowym pompy, woda leciała wprost na złącze pompy. Po osuszeniu, wyczyszczeniu, przelutowaniu samochodowych złączek jest wszystko ok. Dziękuję za sugestie.
    Temat zamknięty.

0