Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aritech ATS 4018+ 2x ATS 1250

andriublanka 29 Aug 2011 22:16 4559 3
Optex
    andriublanka
    Level 2  
    Witam! To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.
    Mam do uruchomienia taki systemik. Nigdy nie miałem do czynienia z Aritech-em więc mam kilka pytań.
    1. Ten system to ma być tylko kontrola dostępu więc chodzi mi o to czy w centrali alarmowej muszę dodatkowo coś ustawiać czy wystarczy tylko zablokować linie?
    2. Czy mogę uruchomić system bez żadnej klawiatury tylko poprzez Titan z komputera czy musi być przynajmniej jedna klawiatura chociażby na zezwolenie łączności z komputerem?
    3. Czy w tym systemie istnieje coś takiego jak identyfikacja tak jak w Satelu czy system sam wykrywa urządzenia? Jeśli nie to jak przeprowadzić taką identyfikację? Mam takie urządzenia jak: ATS 4018, 2x ATS 1250, ATS 1801, ATS 1809.

Narazie nie są to może zbytnio sprecyzowane pytania ale dopiero w ciągu kilku następnych dni mam zamiar podłączać te urządzenia ale chciałem mieć zarys tego co powinienem wiedzieć.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • Optex
    andrzejsz9
    Level 13  
    Witam!
    Nie dziwię się, ze przez tydzień nikt nie odpowiedział na ten post, bo to temat - rzeka. Borąc pod uwagę nieznajomość przez Kolegę systemów ATS-Master, wykonanie samemu tej instalacji i zaprogramowanie to bardzo trudne zadanie. Jedynym wyjściem może być ściągnięcie ze strony: http://www.produktygesecurity.pl/ wszystkich potrzebnych instrukcji i not aplikacyjnych, oraz programu Titan aby poznać zasady instalacji i programowania tego systemu. Przyznam, że kiedyś poświęciłem kilka miesięcy (teoria+praktyka), aby troche zrozumieć specyficzną filozofię programowania tego systemu. Jeśli chodzi o sprzęt to jest centrala ATS 4018, 2 4-drzwiowe MZD ATS 1250. szeregowy interfejs komputera i drukarki ATS 1801, który może sie przydać do programowania z komputera przy użyciu programu Titan, oraz ATS 1809 - interfejs do podłączenia urządzeń ATS do sieci Ethernet. Brakuje głównej stacji zazbrajania np. ATS 1110 - czyli manipulatora, oraz czytników z kartami zbliżeniowymi do kontroli dostępu. Ta kontrola dostępu to odrębny rozdział i w tym systemie może pracować w dwóch trybach: chronionym i niechronionym.
    Odpowiadając pokrótce na pytania, to w systemie musi główna stacja zazbrajania, a moduły systemowe należy odpowiednio zaadresować i podłączyć do magistrali, na której należy pozostawić dwa rezystory - terminatory na jej końcach. Poszczególne moduły przyjmuje się do systemu włączając odpytywanie i wpisując odpowiedni adres. Interfejsu ATS 1801 nie podłącza się do magistrali tylko wkładając w specjalne gniazdo na płycie centrali, a kabel łączący z kompem można zrobić samemu na podstawie instrukcji. A to warto zrobić, bo z kompa programuje się o wiele lepiej niż z manipulatora.
    Radzę żeby znaleźć kogoś kto zna ten system żeby pomógł na miejscu. Życzę powodzenia i pozdrawiam.
  • Optex
    andriublanka
    Level 2  
    Witam!
    Dziękuję za odpowiedź. Szczerze mówiąc to spędziłem w sumie jakieś 10godz. nad tym systemem i w końcu udało się uruchomić. Największe problemy miałem z tym że miałem w tym systemie czytniki firmy idteck a do tego standardowe karty 125kHz które jak się okazało po dwóch dniach prób poprostu nie współpracują z tymi czytnikami. Po otrzymaniu kart od produceta czytników i po konsultacji z serwisem udało się uruchomić system. Nie zagłębiałem się bardziej w szczegóły ustawień w programie gdyż oprócz tego systemu mam do uruchomienia jeszcze wiele innych typu p.poż, wideodomofony, inst. przyzywowa itp. ale najważniejsze że drzwi się otwierają i wszystkie dane są rejestrowane na komputerze.
    Miałbym jeszcze pytanie odnośnie modułu ATS 1809. Czy komputer mogę podpiąć bezpośrednio do modułu czy raczej ten moduł musi być podłączony do sieci ethernet i dopiero wpinając komputer do tej samej sieci mogę połaczyć się z centralą?
    Z góry dziękuję za odp.
    Pozdrawiam
    Maher
    Level 21  
    Możesz komputer podpiąć bezpośrednio do ATS1809 lub jeżeli komputer jest w pobliżu centrali pominąć moduł ATS1809 i podpiąć go bezpośrednio do modułu ATS1801.