Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radioodtwarzacz Austria first CD MP3 wyswietla błąd error 06

29 Sie 2011 23:02 1463 3
  • Poziom 15  
    Witam w me ręce trafił radioodtwarzacz Radio first po przełączeniu na CD laser próbuje odczytać zawartość płyty a następnie wyświetlany jest błąd 06 i nasuwa mi się pytanie czy jest on uszkodzony czy brudny? jak wymontować kieszeń lasera odkęciłem dwie śruby lecz nadal wyciągnięcie nie jest za bardzo możliwe proszę o sugestie co odkręcić aby wydostać komorę CD.
  • Poziom 21  
    Może jakieś fotki podrzucisz, co do lasera jak nie czyta trzeba zacząć od przeczyszczenia, następnie sprawdzenia czy podstawka płyty czasem się nie obniżyła.
  • Poziom 15  
    Dzięki kolego ale już sobie z kieszenią komorą odtwarzacza lasera poradziłem co do wyciągnięcia nie było to trudne tylko przeoczyłem jeszcze dwie śrubki, które były sprytnie ukryte. A co do błędu 06 to już mi się trochę rozjaśniło dlaczego tak jest bo w kieszeni Komory brakuje amortyzatorów bocznych ustalających i płyta nie może się wysunąć ani obracać ktoś sprytnie przy tym CD manipulował dlatego w środku uwieziona płytka bo podstawka płyty obniżona CD.:cry:spróbuje takie amortyzatory kupić koszt nie wielki tylko ciekawe czy coś takiego będzie dostępne w sklepiku ale złudne są moje nadzieje.
  • Poziom 15  
    Oto wątku mojego problemu w tym odtwarzaczu okazało się również że nie działa nie działa tuner. Nie działało podświetlenie skali ale z tym się uporałem .Odtwarzacz można normalnie załączyć słychać charakterystyczny pik przy zmianie głośności wszystkie funkcje przyciski reagują i cichy szum po podłączeniu głośnika bez charakterystycznego szumu pracy heterodyny ,zprecyzuje moja myśl dokładniej kręcąc pokrętłem zmiany częstotliwości nie zmienia się w ogóle wartość na skali cyfrowej Czy to wina zawarcia,według mnie to wina głowicy ? UKF uszkodzona jest. To tradycyjnie wykonana głowica UKFU strojona mechanicznie nie warikapami . Przydał by się schemat zasilania głowicy sprawdził bym napięcia panujące na pinach i schemat samej głowicy uwidocznił by mi problem usterki a najlepiej całego MODELU:4113 Proszę o sugestie co jeszcze sprawdzić.