Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 1045 sc 402 transfer

dprotel 30 Sie 2011 11:56 3258 13
  • #1 30 Sie 2011 11:56
    dprotel
    Poziom 7  

Witam.
    Problemem jest Ricoh 1045, a mianowicie błąd, który pokazuje "SC 402".
    Zaginała kartki pod walkiem registracji.
    Wymieniłem sprzęgło walka, zregenerowałem relay cluch i nadal co kilkanaście kartek problem powraca...
    Moze jakiś pomysł co w tej sprawie można zrobić?
    Wiem, że ma to jakiś związek z transferem, ale moja wiedza jest zbyt ogólna.
    Moze ktoś szczegółowo napisać co siadło przy transferze?

0 13
  • #2 30 Sie 2011 13:22
    piotr_krak
    Poziom 24  

SC 402 - taki masz opis błędu

Transfer roller open error
    The transfer roller current feedback signal is not detected.

• High voltage supply board defective
    • Transfer connector cable defective
    • Transfer connector defective
    • Poor PCU connection

0
  • #3 30 Sie 2011 14:01
    dprotel
    Poziom 7  

To wszystko co kolega podal to tez wyczytalem z serwisowki(dzieki za fatyge) ale potrzebuje dokladniejszego(po polsku) opisu problemu i jego rozwiazania...

0
  • #4 30 Sie 2011 21:19
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Po naszemu i w skrócie sprawdź wszystkie styki w okolicach transferu - począwszy od sprężynek w gniazdach w kopiarce, przez styki blaszek w zespole transferu aż po podmianę zespołu transferu (pasuje np. od Aficio 350 lub nowszego 2035) i płytki HV i gniazd w kopiarce.

C.

0
  • #5 30 Sie 2011 21:41
    cezar80
    Poziom 27  

Jeżeli podstawiałeś całe sprzęgło podnoszenia pasa i sprawdziłeś wszystkie styki proponuje jeszcze obejrzeć silnik główny. Miałem taki problem i po przelutowaniu uzwojeń (zimne luty) zaczęło poprawnie działać . Z chwilą gdy włączało się sprzęgło pasa silnik miał ciężej pracować i generowało ten błąd.

0
  • #6 30 Sie 2011 22:33
    huberto233
    Poziom 26  

Kolega wymienil sprzeglo rejestracji i zregenerowal Relay clutch( gdzie glownie przyczyna takich zaciec to Relay clutch) ale nie o tym to ja chcialem.

Nie wspomniales o wymienie sprzegla od podnoszenia zespolu transferu a w zasadzie jego pasa jak wspomniano. Warto albo wymienic albo "zregenerowac"...

0
  • #7 31 Sie 2011 08:09
    dprotel
    Poziom 7  

Styki,sprezynki przy pasie transferowym sprawdzone,dla pewnosci podnienilem pas z innego urzadzenia i efekt jest taki sam. Maszyna jest ostro eksploatowana-przebieg 1380000 kopii. Przy okolo 1100000 pojawial sie blad SC405(sprzeglo pasa transferowego) po wymianie sprzegla maszyna dzialala bez problemow do teraz...

0
  • Pomocny post
    #8 31 Sie 2011 08:26
    Woter
    Poziom 19  

Sprawdz czy w kole zębatym które napędza bęben nie urwał się klin, to takie na pasku zębatym, pod "talerzami", trzeba odkręcić tył, prawdopodobnie nie zawsze obraca bębnem, i to może powodować zacięcia. Sciągnij talerze i pokręć bębnem.[/code]

0
  • #9 06 Wrz 2011 16:03
    dprotel
    Poziom 7  

Dzieki za wszystkie informacje,ale niestety zadna podpowiedz nie pomogla :-(
    Moze ma ktos jeszcze inne propozycje...???

0
  • #10 07 Wrz 2011 02:41
    huberto233
    Poziom 26  

Ja bym wymienil sprzeglo jeszcze raz od pasa oraz HV board ( plytke wysokiego napiecia) podstawil jak masz .

0
  • #11 07 Wrz 2011 09:03
    dprotel
    Poziom 7  

Wymienilem plytke,ktora znajduje sie z tylu urzadzenia przed "talerzem" zamachowym.Zaciecia papieru nadal sa,ale tym razem papier nawet nie wchodzi na walek registracji tylko zacina sie przed nim.
    Jest pewna zmiana,czy moze to byc przyczyna zaciec??

0
  • #12 07 Wrz 2011 11:05
    huberto233
    Poziom 26  

Jezeli zacina z kazdej kasety to na 100% masz uszkodzony RELAy clutch - latwy do zlokalizowania bo to ten sam model co sprzeglo rejestracji AX20 0138. Musisz je wymienic. Jedna z mozliwosci sprawdzenia aczkolwiek nie zawsz 100% pewna jest wejscie w output mode SP 5804 i sprawdzenie jak sie zachowuje powyzsze sprzeglo- Czy "klika" zawsze kiedy przelaczasz z trybu "off" na "on" . Mozesz dosc szybko to zmieniac i sprawne sprzeglo zawsze odpowie co mozna slyszec.
    Lekko niesprawne sprzeglo bedzie mialo zastoje albo kliknie raz i juz nie odbije :-(

Moja diagnoza na ta chwile jest wymiana sprzegla relay ( oczywiscie jak zacina z kazdej kasety.

Jedyna inna wada jak przychodzi mi tak doglowy ot moglby byc sam czujnik ale tej jeszce latwiej sprawdzic cy zmienia wartosci

W moim przypadku nie bawie sie w zadne czyszczenia sprzegiel - wymieniam

Pozdr

1
  • #13 11 Paź 2011 16:06
    dprotel
    Poziom 7  

Chyba wyczerpalem mozliwosci... Zastosowalem wszystkie podpowiedzi kolegow
    i niestety nadal urzedzenie co kilka(3-5)kopii pokazuje blad sc402.
    Pomocy!!!

0
  • #14 12 Paź 2011 13:24
    dprotel
    Poziom 7  

Zlokalizowalem usterke,okazala sie uszkodzona(peknieta) zebatka za kolem zamachowym czego skutkiem byl poslizg calego mechanizmu i nie zawsze byl obracany beben.
    Dziekuje za zainteresowanie.
    Zamykam temat.

0