Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana procesora a ustawienia obrotow wentylatora

_haker_1 30 Sie 2011 12:55 1926 3
  • #1 30 Sie 2011 12:55
    _haker_1
    Poziom 32  

Czesc,

Nie raz zmienialem procesory w laptopach i nigdy nie mialem podobnego problemu.
    Mianowicie po zamianie T7600 na T2300 w Toshibie Tecra M5 wszystko dziala ladnie oprocz faktu, ze wentylator pracuje na maksymalnych obrotach. Z tego co wiem ustawienia dotyczace takich rzeczy sa zapisane gdzies w ACPI.
    Czy ktos umie mi poradzic czy jest jakas opcja zeby te ustawienia zmienic?
    Nie ukrywam ze przydaloby sie to tez w odwrotna strone np gdy ustawione jest domysle uruchamianie wentylatora przy 65-70st (sick!) co skutkuje tym, ze nie tyle procesor co grafika zaczyna sie przegrzewac i wiadomo jak to sie konczy.

Od razu mowie, ze jako iz jest to laptop, zadne speedfany, everesty itd nie maja mozliwosci ingerencji w ustawienia predkosci obrotow wentylatora.

Dzieki z gory za jakies info.

0 3
  • #2 31 Sie 2011 09:25
    Płaszczu
    Poziom 11  

Jak dla mnie to tylko NHC ( Notebook Hardware Control ) powinien sobie z tym poradzić. Używaj tego narzędzia ostrożnie, ma spore możliwości.

0
  • #3 31 Sie 2011 14:45
    _haker_1
    Poziom 32  

Zaden windowsowy program nie poradzi sobie z regulacja obrotow wentylatora. Bylo kilka modeli laptopow, ktore dzialaly z nhc czy speedfanem ale to przeszlosc. Jedyna opcja wydaje sie modyfikacja biosu, problem w tym ze nigdy tego nie robilem. Procesor osiaga w tej chwili maksymalnie 28st.C a wentylator wyje jak szalony. No nic bede musial pokombinowac. Czy ktos kiedys bawil sie w modyfikacje biosow do laptopow?

0
  • #4 31 Sie 2011 15:23
    Płaszczu
    Poziom 11  

Podobno jest NHC z 2010 roku, warto spróbować.

0