Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 1.8 (punktowy) duże spalanie benzyna + gaz

30 Sie 2011 13:12 9189 5
 • Warunkowo odblokowany
  Witam, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Laguny I 95r. 1.8 z punktowym wtryskiem i od samego początku zauważyłem, że autko dużo pali. Spalanie benzyny wynosiło ok. 14-15 litrów na 100km, w jeździe miastowej, z racji tego, że pracuje w warsztacie postanowiłem zamontować sobie gaz (jestem młodym mechanikiem więc proszę o wyrozumiałość, w końcu wszystkiego trzeba się nauczyć). Instalacja to DT Gas Super, podłączyłem zarówno sondę jak i TPS i ogólnie instalacja na moje oko założona jest wzorowo. Początkowe spalanie gazu wynosiło 14,5l/100km, przy drugim tankowaniu 15,6/100km a następnym razem 17,8l/100km. Po drugim tankowaniu ponownie regulowałem instalacje, tym razem ręcznie i obniżyłem progi silnika krokowego tak aby był mniejszy przelot, auto nie straciło na mocy, a spodziewane mniejsze spalanie stało się niestety wyższe. W aucie niedawno zostały wymienione świece (ngk), przewody (bosch) oraz cewka z modułem.
  Przypuszczam, że problem nie tkwi w gazie lecz gdzieś w układzie elektrycznym silnika. Autko podłączyłem pod diagnostykę CDIF/2 i wyświetliły mi się następujące usterki:
  1) 8D Czujnik podciśnienia w kolektorze ssącym (podstawiłem pewnie ze 3 sztuki Mapsensora)
  2) 2G Połączenie sterownika silnika - moduł MPA (pojawił się z mojej winy odłączyłem sensor na odpalonym silniku)
  3) 3D Czujnik położenia wału korbowego (Czujnik jedynie wymontowałem i wyczyściłem)
  Zarówno błąd 1 jak i 3 nie zniknęły, pojawiają się na przemian. Niestety nie posiadam możliwości skasowania tych błędów CDIF/2 niema możliwości tego zrobić w tym pojeździe.
  Mam wrażenie że w aucie niema katalizatora (słychać to po dźwięku auta i w ogóle widać, że jest wspawany niby kat. czyli jakaś strumienica), co by mnie skłaniało do błędnego odczytu sądy.
  Nie chciał bym wyrzucać niepotrzebnie pieniędzy gdyż okażę się zaś że za te pieniądze kupił bym sobie jakieś lepsze autko, a w ogóle to zarobki mi na to nie pozwalają (pół etatu + szkoła do opłacania) Proszę o jakieś wskazówki podpowiedzi za wszystko będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Oj, długa droga przed Tobą, CEDIF nie kasuje bo nie usunięta przyczyna usterki, schemat, żarówka, miernik i sprawdzasz wiązkę do samego komputera.

  Dodano po 46 [sekundy]:

  Proszę na przyszłość pisać w początkujących.
 • Warunkowo odblokowany
  OK. z tym, że dowiedziałem się od znajomego, że CDIF/2 nie skasuje błędów w tych lagunach, po prostu nie taki sprzęt, tak twierdził, może nie miał racji. Ale wracając do tematu. Napisałem w tym dziale głównie ze względu na te właśnie błędy, przypuszczam, że właśnie w elektronice tkwi przyczyna. Nadal proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Pawel wawa napisał:
  schemat, żarówka, miernik i sprawdzasz wiązkę do samego komputera ]:


  Czego jeszcze chcesz? Jeśli nie potrafisz pomiarów wykonać to auto do warsztatu!
 • Poziom 35  
  ZObacz czy reaguje na MAP sensor.
  Skoro pracujesz w warsztacie to sobie poradzisz.
 • Poziom 11  
  ale cwane odpowiedzi a jak mapsensor nie odpowiada ....
  Moderowany przez Pawel wawa:

  Ostrzeżenie. 3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych. 3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.