Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Model ZXDSL 852 Parametry linii adsl czy da rade neostrada 6mega

30 Sie 2011 13:35 2445 7
  • Poziom 2  
    Witam
    Obecnie mam Neostradę Tp i internet 1 mega/s (interleaved). Właśnie dzwonili do mnie z możliwością przedłużenia umowy. Mam zamiar wziąć neostradę 6 mega/s (Być może będzie możliwość portu Fast Path, nie wiem nie zaszkodzi poprosić). Głównie zależy mi na niskim pingu oraz aby internet się nie rozłączał, obecnie mam 55-65. Chciałbym zejść w granicę ~20. Nie wiem tylko jak z parametrami modemu, wydają mi się słabe. Czy zakup innego modemu poprawi jakość? I czy jest to konieczne?

Dane operacyjne:
    Linia Abonenta: POTS
    Modulacja: G.dmt

DownStream:
    Zajętość % - 22
    Margines Szumu (dB) - 33,50/32,50
    Tłumienie (dB) - 15.00
    Moc wyjściowa (dBm) - 7.50

UpStream:
    Zajętość % - 47
    Margines Szumu (dB) - 25.00/26.00
    Tłumienie (dB) - 11.00
    Moc wyjściowa (dBm) - 10.00

P.S - Z góry dziękuję za wypowiedzi.
  • Poziom 27  
    6 Mb pójdzie bez problemu ale dadzą ci przeplatanie pakietów czyli tryb interleaved.
  • Poziom 2  
    A gdyby dali sie przekonać na tryb Fast Path? To stabilnie by było czy by się rozłączało cały czas?
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Jak widać nawet przy znakomitej linii z ogromnym zapasem i bardzo małą prędkością dają interleaved. Nie ma mowy o fast, już od dawna nie zmieniają, a gdy zmieniali to nie przy 6 Mb/s. Oczywiście fartem może się zdarzyć, ale szanse niezwykle minimalne.

Z1T0 napisał:
    obecnie mam 55-65. Chciałbym zejść w granicę ~20.
    Dokąd? Co innego pingować centralę, a co innego Australię. Spinguj bramę (lub pierwsze pingowalne IP w tracert poza twoim), do niej da się mieć np. 6 ms czy rzędu 10 ms, a do onetu i wp ok.12-15 ms. Jeśli do bramy masz np.45-50 ms to bierz "do 20 Mb/s" (powinno być w granicach 14-18 Mb/s), wymusi to przełączenie na ADSL2+ jak też inne zmiany i są szanse na typowe 25-30 ms. Przy 6 Mb/s zapewne jedynie zmienią synchronizację, więc ping może zostać niemal bez zmian. 10 Mb/s to lekka loteria, bo można zostać na G.DMT, a potem trzeba się wykłócać.
  • Poziom 2  
    terrade napisał:
    Jeśli do bramy masz np.45-50 ms to bierz "do 20 Mb/s" (powinno być w granicach 14-18 Mb/s), wymusi to przełączenie na ADSL2+ jak też inne zmiany i są szanse na typowe 25-30 ms.

Skoro ping spadnie mało znacznie bo z 50 do 30 przy ofercie 20 mb/s (69,57 zł miesięcznie). To nie wiem czy mi się to opłaca. Umowa kończy mi się w styczniu, więc mogę poczekać. Na pewno mógłbym mieć mniejsze pingi przy innym dostawcy w niższej cenie. Pozostaje tylko pytanie jak nie brać w ciemno. Jak sprawdzić ping przed zakupem. Czy jest taka możliwość? Zależy mi, jak wcześniej pisałem na niskim pingu i stabilności, aby mi się internet nie rozłączał.
  • Poziom 11  
    Wiec i ja mam pytanie co wyciągnę z tego :) kończy się umowa z netio i chcą mi 20mb/s no ale wątpię w to ze pójdzie jednak ja sie nie znam więc czekam na opinie kogoś innego :) a obecnie mam 1mb/s Netia na linie tp no i z 3km od centralki :/
    Dzięki i czekam na szybką odp
  • Poziom 11  
    Dzięki za odp na obu forach :) szczerze nie liczyłem że pujdzie więcej niż 2mb i mnie w tym utwierdziłeś, a netia ściemia jak zawsze bo 59zł za 2mb nawet to za drogo względem innych ofert przez łącze tp....
    możesz napisać od czego zależy tłumienie itd? o co biega
    Po patrze zaraz też na necie coś o tym
    wcześniej też robiłem test i wyszło właśnie podobnie jak piszesz :)

Based on the values you entered, we estimate that your line can support around 3.1 - 3.8 Mbps.

SNR Margin (dB):17.3
    skoczyło ale teraz nikt na necie nie siedzi o 20 najlepiej chyba mierzyć
    a jeśli w ruterze zmieniłęm na ADSL2+ to wyszło
    SNR Margin (dB): 18.9 18.5
    Attenuation (dB): 61.0 35.5
    w tej samej godzinei na ADSL2 :
    SNR Margin (dB): 18.0 18.6
    Attenuation (dB): 59.0 35.5
    mała zmiana ...