Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica minolta 7222 - instalacja skanera

30 Sie 2011 15:11 3748 6
  • Poziom 18  
    Witam

Mam urządzenie Konica Minolta 7222. Jest ono podłączone do sieci LAN.
    Chcę w nim ustawić skaner za pomocą FTP, ale coś chyba źle konfiguruję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    No więc ustawienia KM 7222 mam następujące: (w załączniku formularz FTP z KM)

name:skaner
    host adress: 192.168.1.5
    file path: c:\skaner
    login: skaner
    password: 1111
    port: 21
    no. : 1
    reszta odznaczona.
    Podczas próby skanowania na wyświetlaczu wyświetla mi błąd N-47 brak połączenia z siecią ( lub coś podobnego)
    No więc co w ustawieniach jest nie tak??
    Pomóżcie, z góry wielkieeeee dzięki.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Jeżeli chcesz skanowac do FTP to :

1. Na komputerze na ktory skanujesz musisz miec zainstalowanego klienta FTP.
    2. musisz go poprawnie skonfigurowac ( stworzyc uzytkownika i folder gdzie to ma byc skanowane i nadac im prawa dostepu)
    3. w polu adress host nie wpisujesz adresu drukarki tylko adres komputera na ktory ma byc skanowane
    4.w plou path nie wpisujesz miejsc gdzie jest ten folder tylko miejsce udostepnienia w sieci( czyli nie file path: c:\skaner ,a file path: /skaner) podwarunkiem ze jest on udostepniony
    5. login i haslo musza byc takie same jak w kliencie FTP

Wtedy powinno Ci to zacząc działac a osoboscie uzywam CesarFTP- prosty program w obsłudze.

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Dzięki za informacje.
    Ale na pewno klienta a nie serwer? Bo wraz z oprogramowaniem do KM 7222 dostałem oprogramowanie FTP i jak to instaluję to instaluje się serwer.
    Stworzyłem katalog c:\skaner na kompie. Katalog udostępniłem z prawami dostępu dla wszystkich. Co masz na myśli mówiąc "stworzyć użytkownika"??
    W polu adress host wpisałem oczywiście adres komputera czyli 192.168.1.121, tylko w poście się pomyliłem.
    Na oprogramowaniu które instaluję na komputerze mogę wpisać tylko następujące ustawienia:
    nr portu, ścieżkę do folderu - ma to być ścieżka lokalna np. C:\skaner czy jakaś inna
    login oraz hasło
    I jeszcze raz dzięki za odpowiedź, bo może dzięki twoim radom w końcu mi to zadziała
  • Specjalista - kserokopiarki
    7222 może pracować po SMB bez serwerów ftp
  • Poziom 18  
    Wiem że może pracować.
    Ale do tej pory było po FTP i wszystko działało.
    Teraz mam nowego kompa z windows 7 i nie wiem jak to ustawić.
    A skoro wszystko funkcjonowało dobrze po FTP to niech tak zostanie.
    A poza tym chcę się dowiedzieć gdzie popełniam błąd, aby wiedzieć na przyszłość jak nie będzie SMB gdzieś
  • Poziom 11  
    bartekb24 napisał:
    No więc ustawienia KM 7222 mam następujące: (w załączniku formularz FTP z KM)

name:skaner
    host adress: 192.168.1.5
    file path: c:\skaner
    login: skaner
    password: 1111
    port: 21
    no. : 1
    reszta odznaczona.
    Podczas próby skanowania na wyświetlaczu wyświetla mi błąd N-47 brak połączenia z siecią ( lub coś podobnego)
    No więc co w ustawieniach jest nie tak??
    Pomóżcie, z góry wielkieeeee dzięki.

Myślę, że tu może być błąd:
    file path: c:\skaner -spróbuj wpisać w KM w tym miejscu tylko skaner bez c:\ ( tak jak jest udostępnione na PC)
    i daj znać.