Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop dv5 Nie włącza się lub włącza się na chwile

yancho 30 Sie 2011 15:56 3910 10
  • #1 30 Sie 2011 15:56
    yancho
    Poziom 2  

Witam,

Posiadam laptopa HP Pavilion Dv5. Laptop przez dłuższy czas nie chciał się uruchomić, dziś ku mojemu zaskoczeniu odpalił. Włączyłem go ze 2 razy na jakieś 5 min. Po kilku godzinach włączyłem go ponownie i ku mojemu zaskoczeniu włączył się laptop, zaświeciły się diody i co trwało około 2-3 sekund po czym wyłączył się. Nie zdążył się nawet wyświetlić pierwszy ekran. Była to próba z włożoną do laptopa baterią, która jest praktycznie całkowicie zużyta, laptop był też podłączony do ładowania. Spróbowałem włączyć komputer z samym ładowaniem bez baterii i nawet się nie uruchomił...

I tutaj pojawia się moje pytanie, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? W czym tkwi problem?

Z góry dziękuje za czas poświecony w rozwiązaniu mojego problemu!

0 10
  • Pomocny post
    #2 30 Sie 2011 16:17
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Gdy podłączyłeś go na samym zasilaczu to czy zaświeciły się jakieś diody?. Jeśli nie to sprawdź miernikiem czy zasilacz daje napięcie i jakie.

0
  • #3 30 Sie 2011 16:30
    yancho
    Poziom 2  

Miernik mam taki najprostszy (w kształcie śrubokręta z diodą w rączce) i on tylko się świeci chyba w fazie + (w gniazdku w jednym otworze się świeci w drugim nie) w zasilaczu się nie świeci...

0
  • Pomocny post
    #4 30 Sie 2011 16:36
    RADU23

Nie chodziło o próbówkę sieciową,tylko o miernik uniwersalny. Sprawdź miernikiem czy z zasilacza wychodzi napięcie i jakie.

0
  • #5 30 Sie 2011 17:05
    yancho
    Poziom 2  

To niestety takiego miernika nie posiadam...:/

Dodano po 24 [minuty]:

Wziąłem ładowarke do Asusa i do swojego Adaptera wpiąłem kabel sieciowy z ladowarki asusa po czym laptop normalnie dostaje napiecie... Czyli problem siedział w ładowarce. Teraz tylko pytanie czy jeśli laptop się przegrzewa ( a przegrzewał się już ponad rok dość mocno i mimo, że był niedawno na konserwacji grzeje się znowu) to czy nie uszkodzi on ładowarki? Bo ta, która teraz okazała się uszkodzona jest już drugą...

0
  • Pomocny post
    #6 30 Sie 2011 17:20
    RADU23

Laptop nie uszkodzi ładowarki. Jest odwrotna kolej rzeczy w różnych przypadkach że to ładowarka uszkadza laptopa. Jeśli działa na innej to dobrze,nic jej nie będzie.

0
  • Pomocny post
    #7 30 Sie 2011 17:31
    lapcom
    Poziom 11  

Grzeje się bo pewnie przedtem (zanim był na konserwacji) układ graficzny dostał w kość - został przegrzany, prawdopodobnie będzie do wymiany..

0
  • #8 30 Sie 2011 18:57
    yancho
    Poziom 2  

Układ graficzny tj karta graficzna tylko? Jaki jest koszt takiej wymiany? I jak najlepiej te HPki nieszczesne z Turionami chronic przed tymi przegrzaniami?:/

0
  • #9 30 Sie 2011 19:22
    lapcom
    Poziom 11  

Nie używac na kołdrze, kolanach itd, zawsze muszą miec dopływ powietrza od spodu (najlepiej tylko na biurku) do tego regularne czyszczenie i konserwacja ( raz na rok )

0
  • #10 31 Sie 2011 00:41
    femio
    Poziom 17  

Witam

RADU23 napisał:
    Laptop nie uszkodzi ładowarki. Jest odwrotna kolej rzeczy w różnych przypadkach że to ładowarka uszkadza laptopa. Jeśli działa na innej to dobrze,nic jej nie będzie.

I tu się nie zgodzę:
    A co jeśli oryginalny zasilacz podawał prąd o natężeniu 3.5 A a kolega podłączy zasilacz 2 A? Spali zasilacz i laptopa :)

Konserwacja - co to znaczy ?? Przedmuchanie powietrzem ? Czy wymiana pasty, nasmarowanie i przeczyszczenie wentylatora, sprawdzenie przewodnictwa cieplnego HEAT PIPE? Samo słowo konserwacja w tym wypadku może znaczyć tyle co naciąganie klienta na koszty:D

lapcom napisał:
    do tego regularne czyszczenie i konserwacja ( raz na rok

Czyszczenie i konserwacja w okresie gwarancyjnym interpretowana może być jako nieautoryzowana ingerencja użytkownika - wiąże się tylko z jednym - utratą gwarancji.

Co do wymiany układu graficznego to koszt ok ~300 ++*. Wymieniamy tylko na nową wersję pozbawioną wady fabrycznej.

*300 ++ - i tu przebłyskami wyobraźni pochwalić się mogą serwisy - 300 zł+- 100%

0
  • #11 31 Sie 2011 09:38
    lapcom
    Poziom 11  

femio napisał:

do tego regularne czyszczenie i konserwacja ( raz na rok

Czyszczenie i konserwacja w okresie gwarancyjnym interpretowana może być jako nieautoryzowana ingerencja użytkownika - wiąże się tylko z jednym - utratą gwarancji

A kto powiedział, że w okresie gwarancyjnym ma samemu konserwowac? W czasie gwarancji oddac do autoryzowanego serwisu, po gwarancji czyscic samemu lub w prywatnym serwisie

0