Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulatorek AAA 3,7V

27 Lis 2004 00:47 1626 6
  • Poziom 10  
    Witam !!!

Potrzbuję pomocy.
    Kupiłem niedawno odtwarzacz MP3 w stanach na eBay-u.
    Niestety okazało się że aby pracował musi mieć baterię 3,7V wielkości zwykłego małego paluszka AAA.
    Chciałem się zapytać czy w Polsce można coś takiego dostać, a jak tak to gdzie i ile to może kosztować.

Z góry dziękuję
  • Poziom 18  
    Poszukaj w firmach "Conrad" lub "Elfa" wysyłkowa sprzedaż elementów elektroniki tam to znajdziesz choć cena może być bolesna.
  • Poziom 10  
    Niestety nadal nie mogę znaleźć odpowiedniego akumulatorka. Przeszukałem całą ofertę na stronce "Conrad" i zacząłem się już gubić w tych wszystkich oznaczeniach. Stronki firmy "Elfa" wogóle nie znalazłęm.
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc :)

Te Li-Ion są niestety albo za któtkie albo za długie, nie ma takiej której wielkość jest taka sama jak zwykłaj AAA. Tak więc skompletuję sobie chyba ją z trzech 1/3AAA.

I mam jeszcze pytanie: czy mogę ładować te 1/3AAA w ten sposób że włoże je wszystkie trzy szeregowo do ładowarki ?
  • Poziom 24  
    Jeżeli ładowarka jest przewidziana na napięcie 3x1,2V=3,6V to oczywiście tak.

UWAGA - standardowe ładowarki do AAA są tylko na 1,2V, czyli tylko na jeden akumulatorek 1/3AAA.