Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówko żamrazarka privleg de luxe. Mrozi ale nie chłodzi

30 Sie 2011 20:13 3488 2
 • Poziom 17  
  Witam. Ostatnio moja matka się skarżyła że lodówka zamiast się wyłączać ciągle pracuje. Dzisiaj pojechałem ją obejrzeć. Jest to prosta konstrukcja jedno agregatowa. W chłodziarce znajduje się taka metalowa płytka z kanałem na czynnik chłodzący. Od razy zauważyłem że plastikowe elementy które mocowały czujnik termostatu oraz grzałkę są popękane. Dorobiłem z blachy odpowiednie elementy i przymocowałem grzałkę i termostat tak aby miały dobry kontakt z blachą. Myślałem że to pomoże ale niestety nie. Po kilku godzinach pracy okazało się że zamrażarka która znajduje sie na dole jest zimna (na pewno na minusie) a płyta w chłodziarce zaledwie zimna. Radiator lodówki jest gorący agregat tez. Rurki z tyłu wyglądają solidnie.. Co może być grane? Dlaczego zamrażarka pracuje a chłodziarka nie? Czy warto wzywać fachowca? PROSZĘ O POMOC.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Nakropiłem kilka kropel wody na płytę chłodzącą chłodziarki i mimo godziny pracy agregatu woda nie zamarzła
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Specjalista AGD
  scalak4 napisał:
  Czy warto wzywać fachowca?
  Tak, jeśli sprzęt nie jest zbyt zniszczony. Jest niedrożny lub nieszczelny układ chłodzący i tylko fachowiec może to ustalić i ew. naprawić.
 • Poziom 17  
  zostawiłem lodówkę na noc włączoną i coś się zaczęło dziać. Płyta chłodnicza pokryła się szronem. Ale mimo tego agregat wciąż pracuje (nie wyłącza się). Zmierzyłem temperaturę i w zamrażalniku jest - 22°C a w chłodziarce jest +4°C. Czy to wystarczy? Termostat ustawiony jest na minimum. Może to wina termostatu?

  Dodano po 4 [minuty]:

  Mam jeszcze jedno pytanie. Jak działa system odlodzenia? Kiedy załącza się grzałka? Domyślam się że wtedy gdy gdy agregat nie pracuje.