Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówko żamrazarka privleg de luxe. Mrozi ale nie chłodzi

scalak4 30 Sie 2011 20:13 3266 2
  • #1 30 Sie 2011 20:13
    scalak4
    Poziom 17  

Witam. Ostatnio moja matka się skarżyła że lodówka zamiast się wyłączać ciągle pracuje. Dzisiaj pojechałem ją obejrzeć. Jest to prosta konstrukcja jedno agregatowa. W chłodziarce znajduje się taka metalowa płytka z kanałem na czynnik chłodzący. Od razy zauważyłem że plastikowe elementy które mocowały czujnik termostatu oraz grzałkę są popękane. Dorobiłem z blachy odpowiednie elementy i przymocowałem grzałkę i termostat tak aby miały dobry kontakt z blachą. Myślałem że to pomoże ale niestety nie. Po kilku godzinach pracy okazało się że zamrażarka która znajduje sie na dole jest zimna (na pewno na minusie) a płyta w chłodziarce zaledwie zimna. Radiator lodówki jest gorący agregat tez. Rurki z tyłu wyglądają solidnie.. Co może być grane? Dlaczego zamrażarka pracuje a chłodziarka nie? Czy warto wzywać fachowca? PROSZĘ O POMOC.

Dodano po 2 [minuty]:

Nakropiłem kilka kropel wody na płytę chłodzącą chłodziarki i mimo godziny pracy agregatu woda nie zamarzła

0 2
  • #2 31 Sie 2011 00:44
    zhudomel
    Specjalista AGD

scalak4 napisał:
    Czy warto wzywać fachowca?
    Tak, jeśli sprzęt nie jest zbyt zniszczony. Jest niedrożny lub nieszczelny układ chłodzący i tylko fachowiec może to ustalić i ew. naprawić.

0
  • #3 31 Sie 2011 13:38
    scalak4
    Poziom 17  

zostawiłem lodówkę na noc włączoną i coś się zaczęło dziać. Płyta chłodnicza pokryła się szronem. Ale mimo tego agregat wciąż pracuje (nie wyłącza się). Zmierzyłem temperaturę i w zamrażalniku jest - 22°C a w chłodziarce jest +4°C. Czy to wystarczy? Termostat ustawiony jest na minimum. Może to wina termostatu?

Dodano po 4 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak działa system odlodzenia? Kiedy załącza się grzałka? Domyślam się że wtedy gdy gdy agregat nie pracuje.

1