Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy cy2 104 nie grzeje wody

mario188@ 30 Sie 2011 21:11 4827 11
  • #1 30 Sie 2011 21:11
    mario188@
    Poziom 8  

Witam.
    Ostatnio pralka nie odwirowała prania.
    Myślałem, że to żona za wcześnie ją wyłączyła.
    Następnym razem pralka nie chciała nawet pobrać wody do prania i wyprała na sucho.:D
    Wyczyściłem więc filtr oraz sprawdziłem przewody odpływowe i znalazłem skarby. Podłączyłem wszystko i pralka pobrała wodę ale nadal nie wiruje i chyba ma problem z wypompowaniem wody.
    Pompa pracuje więc nie wiem co to może być?
    Czy ktoś z Was wie, gdzie w tej małej i wąskiej pralce znajduje się hydrostat bo koło programatora niczego nie ma.
    Może macie jakieś pomysły?
    Z góry dziękuję.

0 11
  • #2 31 Sie 2011 20:23
    Gobro
    Poziom 28  

Nie szukaj hydrostatu tylko jeszcze raz przeglądnij węże odpływowe i filtr pompy.

0
  • #3 31 Sie 2011 21:18
    mario188@
    Poziom 8  

Właśnie skończyłem czyszczenie węży odpływowych i filtr pompy. Przeczyściłem węża który idzie z hydrostatu, wybrałem cały szlam i to co mogło tam być. I nic! Nie wiem co jeszcze sprawdzić. Pralka jest bez wody (nic) a jak włączam program wirowania to tylko słychać jak pompa pracuje a bęben się kręci jak przy praniu (w obie strony) i nic. Słychać również pykanie hydrostatu. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Co ewentualnie sprawdzić? Może jakieś elementy trzeba wymienić?

Dodano po 32 [minuty]:

Aha jeszcze sprawdziłem i okazało się że pralka nie pierze na wszystkich programach. Może to coś pomoże jaki może być tego przyczyna.

0
  • #4 31 Sie 2011 22:40
    Gobro
    Poziom 28  

Ściągnij wężyk z hydrostatu i dokładnie go wyczyść, po wyczyszczeniu przepłucz go wodą. Wydmuchaj wodę z wężyka żeby nie było ani kropli i załóż go na swoje miejsce.

0
  • #5 31 Sie 2011 23:03
    mirofalcon
    Poziom 24  

Sprawdź czujnik temperatury NTC i grzałkę czy niema doziemienia do obudowy (masy)

0
  • #6 01 Wrz 2011 00:22
    g73
    Poziom 17  

Witam masz cyfrówkę zrób zdjęcia modułu,wina leży po stronie modułu pozdrawiam

0
  • #7 01 Wrz 2011 22:05
    mario188@
    Poziom 8  

Witam. Raz jeszcze. Dziś nie miałem czasu zabrać się za robienie zdjęć ale sprawdziłem czy pralka działa na wszystkich programach, to znaczy działa na wszystkich ale nie pobiera wody. Wodę pobiera tylko na trzech programach i na płukaniu (ponadto pranie ręczne 30 stopni oraz delikatne 30 i 40 stopni). A na bawełna 90 stopni nawet nie rusza bębnem jak na pozostałych tylko po jakimś czasie zaczyna migać kontrolka wirowania stopu i blokady drzwiczek. Potem jak przełączę ją na inny program zaczyna jakby kończyła ten poprzedni program. Może to coś pomoże w uściśleniu co to może być. A w najbliższym czasie wrzucę też zdjęcia modułu

0
  • #8 02 Wrz 2011 22:51
    mario188@
    Poziom 8  

Witam. Załączam zdjęcie modułu mam nadzieję, że wtedy coś uda się ustalić.
    Jeżeli trzeba coś poprawić ze zdjęciem proszę pisać i czekam na sugestie co dalej robić

Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:

To zdjęcie płytki z drugiej strony.
    Teraz jeszcze pralka dziwniej się zachowuje. Mianowicie już tylko po przekręceniu programatora zaczyna od razu wypompowywać wodę której nie ma i nawet nie kręci bębnem. Nie wiem co robić. Już jestem skołowany. Co może być tego przyczyną? Może ja coś źle podłączyłem - choć raczej nie powinienem. Jak odłączę pompę to wtedy nic nie robi. Może coś przekręciłem podczas podpinania. Pomóżcie:-(

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

Teraz pralka już wiruje, oraz ładnie wypompowuje wodę. Niestety na każdym programie pobiera wodę później dolewa i po osiągnięciu pewnego poziomu wylewa ją. I tak wkoło Macieju. Co z tym fantem zrobić?

Dodano po 2 [minuty]:

Pralka zaczęła wirować po tym jak przeczyściłem pompę i wszelkie węże odpływowe i po rozpięciu grzałki, modułu, pompki i programatora. Więc nie wiem może gdzieś był problem że nie wirowała ale sam już nie wiem co pomogło. Ale zepsuło z tą wodą. (to jakby ktoś się zastanawiał jak to się stało że zaczęła wirować)

0
  • #9 02 Wrz 2011 22:58
    Gobro
    Poziom 28  

Sprawdź kubek hydrostatu tj.miejsce gdzie jest na dole założony wężyk hydrostatu napewno jest w nim błoto. Trzeba go wyczyścić.

0
  • #10 03 Wrz 2011 10:54
    mario188@
    Poziom 8  

Pralka już zaczęła normalnie prać ale nie grzeje wody (niedawno były wymieniane termostaty czy coś takiego bo nie grzała wody). Co mogło paść?
    A na programie 90 stopni wogóle się nie załącza. Tylko po około minucie zaczynają migać kontrolki od wirowania, brudnego prania i start a potem przełącza się na brak wirowania i załącza kontrolkę wyłączone wirowanie. I kończy od razu pranie (właściwie nawet nie zaczyna prać).
    Jeżeli chodzi o kubek hydrostatu to wyczyściłem go na samym początku ale wtedy nic to nie dało.

0
  • #11 04 Wrz 2011 22:42
    mario188@
    Poziom 8  

Czy może mi ktoś pomóc co mam teraz sprawdzić ewentualnie wymienić by zaczęło grzać? Please

0
  • #12 05 Wrz 2011 16:27
    maniek475
    Poziom 23  

mirofalcon napisał:
    Sprawdź czujnik temperatury NTC i grzałkę czy niema doziemienia do obudowy (masy)

Witam.

A to sprawdzałeś ? Bo jakoś nie widzę wzmianki o tym .

Pozdrawiam maniek475.

0