Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Martin Roboscan 218 lampa 575 ?!

sstudio 30 Sie 2011 21:16 2095 4
  • #1 30 Sie 2011 21:16
    sstudio
    Poziom 11  

Witam mam pytanko posiadam skanerki jak w temacie wiadomo na lampie msd 200 wyładowczej, pytanie czy wejdzie tam lampa 575 ? nie o gabaryt a o to czy to urządzenie wytrzyma tą moc i uciągnie ją?

0 4
  • #2 31 Sie 2011 14:36
    keso
    Poziom 12  

Nie wejdzie, nie uciągnie. Jeżeli chcesz kombinować z lampami to spróbuj z Philipsem Platinium 5R lub 15R to balast i zapłonnik powinny uciągnąć. Efekt i tak będzie lepszy niż 575 z odbłyśnikiem. Wiem bo przetestowałem 5R w skanerze i powiem, że chińszczyzna na 575 nie ma szans. 150 watowa żarówka z dedykowanym odbłyśnikiem daje ok. 3 razy więcej światła( zmierzone) niż chińczyk na 575.

0
  • #3 31 Sie 2011 18:22
    sstudio
    Poziom 11  

hmm ciekawa propozycja :) czyli wystarczy wymiana gniazda i żarówki czy wymaga to większej ingerencji w skaner ? gdzie dostane taki zestaw ? i w jakiej cenie mniej więcej? na googlach coś znalazłem ale strona .de a mozę u nas gdzieś można to dostać

0
  • #4 02 Wrz 2011 13:12
    keso
    Poziom 12  

Wystarczy wymiana samej żarówki, ewentualnie balastu i zapłonnika. Z tego co widziałem ta żarówka stanowi komplet wystarczy ją podłączyć i zamontować. Sam nie bawiłem się w instalację ale podrzuciłem stary skaner Discotecha kumplowi, który ma kilka głów na tej lampie. On zamontował tą lampę po czym dla porównania odpaliliśmy Scantecha na MSD250, chińczyka na 575 i przerobionego Scantecha na 5R. To właśnie ten ostatni pozamiatał. Na razie jedynym naszym problemem w przeróbkach są dane tych żarówek, ponieważ Philips w katalogu nie udostępnił żadnych danych na temat prądu i napięcia zapłonu, więc dopóki nie znajdziemy tych informacji staramy się nie testować tego na balastach ze skanerów (kumpel odpalił to na balaście z głowy). Czekam na maila zwrotnego od Philipsa jeżeli uzyskam dane nie omieszkam się nimi podzielić.

Wpadliśmy na ten pomysł podczas dyskusji w jaki sposób reaktywować Robe160CT i w ten sposób wyszła idea aby po prostu wymienić źródła światła. Efekt zamiany żarówki w Robe również wypadł o wiele lepiej niż oryginały. Więc nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystać ten pomysł w innych urządzeniach. Jedynym problemem może być cena ok 700 zł za sztukę przy cenie za chińską podróbkę MSD250 w cenie ok. 200zł.

0
  • #5 02 Wrz 2011 17:47
    sstudio
    Poziom 11  

no właśnie cena ... mnie by to wyszło teraz jakieś 6300zł za żarówki dlatego może ktoś ma jakąś tańszą propozycje ?:P
    nie opłaca mi się np. wymienić tylko w połowie bo to żaden efekt, a znowu kupując na raty w sensie połowa teraz połowa potem to znowu różnica światła będzie zbyt widoczna ...
    ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?

0