Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czujnik temperatury zewnętrznej Citroen Jumper 2009r.

jimi19vw 30 Aug 2011 21:42 16678 20
    jimi19vw
    Level 10  
    Witam, kupiłem nowe lusterko (strona kierowcy) i czujnikiem temperatury zewnętrznej. Problem polega na tym iż to auto od nowości tego czujnika nie miało :( no i niestety nie ma w drzwiach oryginalnej instalacji do czujnika. Czy wie ktoś pod które piny w liczniku trzeba podłączyć te dwa kabelki dodam iż licznik ma funkcję tego czujnika bo wyświetla mi --- 3 kreski. Wtyczka 18 PIN, 4 10 11 12 i chyba 15 wolne lecz to niestety żaden z nich bo sprawdziłem metodą każdy z każdym. Z góry dziękuje za pomoc.
    adam7009

Level 39  
    jimi19vw
    Level 10  
    Kolego adam7009 jumper od 2006< ma czujnik w lusterku po lewej stronie a kupione w ASO więc nie może być angielskie :)
    adam7009

Level 39  
    jimi19vw wrote:
    Problem polega na tym iż to auto od nowości tego czujnika nie miało
    jimi19vw wrote:
    dodam iż licznik ma funkcję tego czujnika bo wyświetla mi --- 3 kreski.
    jakis błąd popełniono w fabryce.
    jimi19vw
    Level 10  
    Nie popełniono żadnego błędu mam to auto od nowości i po odpięciu klemy czy kostki z licznika i podpięciu mam na komputerze możliwość podglądu temperatury lecz tylko raz bo nie widzi czujnika i ukrywa menu. Przy zakupie nowego auta była opcja doposażenia auta w czujnik ale wtedy o tym nie pomyślałem :(
    carot
    Level 26  
    Dołożenie instalacji i włączenie funkcji w komputerze powinno wystarczyć. A co od instalacji, poczekaj na któregoś ze "starszych" kolegów, może będą mieli schemat w dokumentacjach Ja nie mam.
    Werewolf
    Level 25  
    Wystarczy wystarczy, trzeba podprowadzić kable od czujnika i odpowiednie miejsca według schematu i będzie śmigać aż miło.
    Żadnego podpinania pod komputer.
    jimi19vw
    Level 10  
    Kolega wyżej ma rację tylko czy wie ktoś gdzie to podpiąć dostałem dzisiaj od znajomego z ASO schemat ale niestety bez legendy mam tam dwa czujniki jeden idzie do sterownika od klimy a drugi do bsi tylko problem w tym że wolałbym od razu dobrze podpiąć a nie znowu eksperymentować. Będę wdzięczny za podpowiedź
    Werewolf
    Level 25  
    Wrzuć schematy, ale na 90% idzie do BSI.
    jimi19vw
    Level 10  
    Dodano po 1 [minuty]:

tak tu wygląda ale nie mam pewności który to czujnik temp. zewnętrznej bo są dwa a nie za bardzo mam czas na zabawę

Dodano po 2 [minuty]:
    Werewolf
    Level 25  
    Przecież jest wyraźnie, ile pinów ma czujnik ? i tak podpinasz, albo 2 albo 3.
    jimi19vw
    Level 10  
    Czujnik ma 2 piny. W BSI jest kilka wtyczek niestety we wszystkich numerologia jest od 1 więc spróbowałem we wszystkich wtyczkach w których piny 2 i 3 były wolne i niestety bez efektu jakieś pomysły??
    Werewolf
    Level 25  
    Wrzuć jeszcze raz schemat to powiem do których pinów podłączyć skoro wtyczka ma dwa piny, myślałem że wiesz w które piny wpiąć tylko nie wiedziałeś czy w BSI..
    jimi19vw
    Level 10  
    Tak więc jeszcze raz czujnik temperatury z lusterka ma 2 kabelki a BSI kilka wtyczek jak była by możliwość rozszyfrowania które piny w której wtyczce to była by bomba :)
    chrisro
    Level 12  
    Witam, mam ducato z 2009 i też chętnie podpiąłbym sobie czujnik temp. Rozwiązałeś problem?
    progrip
    Level 10  
    Kable od BSI są już wyprowadzone pod ten czujnik dokładnie znajdują się pod podnóżkiem od kierowcy , odkręcamy podnóżek i tam znajduję się kostka wystarczy doprowadzić do niej 2 kable jeśli ktoś będzie zainteresowany to dokładnie zrobię zdjęcie jakie to przewody i gdzie trzeba wpiąć 2 piny
    jimi19vw
    Level 10  
    Kolego progrip temat dawno nie aktualny - prawie 3 lata temu ten post pisałem, jest wiele innych tematów na elektrodzie dziwie się że ktoś przeszukuje archiwum i w ten sposób próbuje nabijać punkty
    chrisro
    Level 12  
    No, ale mi nikt nie odpisał. Dopiero kolega progrip, za co mu dziękuję!
    progrip
    Level 10  
    jimi19vw wrote:
    Kolego progrip temat dawno nie aktualny - prawie 3 lata temu ten post pisałem, jest wiele innych tematów na elektrodzie dziwie się że ktoś przeszukuje archiwum i w ten sposób próbuje nabijać punkty

Jak mam czytać takie głupie komentarze to chyba wychodzi na to , że lepiej nikomu nie pomagać... Akurat mi o żadne punkty nie chodzi jak w twoim przypadku... Więc ten komentarz był nie na miejscu.. Tak więc chrisro jeśli potrzebujesz dokładna instrukcje to proszę na PW bo nie chcę potem czytać takich komentarzy..
    jimi19vw
    Level 10  
    Zamiast odpisywać na moje komentarze trzeba było pomóc ale 2 lata temu :) w tym czasie wiele osób pisało do mnie na PW i dostawało odpowiedź jak to podłączyć pozdrawiam