Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ustawienia tunera HD Opticum XTS 703p

oktiM 30 Aug 2011 22:49 3217 5
    oktiM
    Level 10  
    Czy mógłby ktoś mi wyłożyć jak rozpocząć pracę z nowym tunerem jak w temacie. Konwerter mam monoblock z jednym wyjściem z przełącznikiem diseqc wewnątrz. Przeglądając instrukcję nie wiem np. jaki typ konwertera zaznaczyć w menu - czy standard czy uniwersalny czy użytkownika? Jak poustawiać diseqc dla Hot Birda i Astry gdy ustawiono prawy promiennik konwertera patrząc na czaszę anteny z prawej strony jako główny (lewy sygnał Astry z zeza)? No i czy do ustawienia anteny w tunerze trzeba ustawić konkretny kanał (stację) czy wystarczy samym miernikiem uniwersalnym złapać mocny sygnał a potem zobaczyć co tuner odebrał? Boję się żeby nie poprzestawiać w menu niepotrzebnie jakichś rzeczy bo później może być trudno wystartować z odbiorem. Do tej pory miałem 20 letniego Pace PSR 900 i to był prosty tuner i tylko nastawiony na Astrę. Po ostatniej burzy w konwerterze była woda i padło wszystko. Teraz zaczynam na nowo ale technika poszła mocno do przodu i mam problemy. Dlatego będę wdzięczny za pomoc.
    LeDy
    Level 43  
    oktiM wrote:
    Czy mógłby ktoś mi wyłożyć jak rozpocząć pracę z nowym tunerem jak w temacie. Konwerter mam monoblock z jednym wyjściem z przełącznikiem diseqc wewnątrz. Przeglądając instrukcję nie wiem np. jaki typ konwertera zaznaczyć w menu - czy standard czy uniwersalny czy użytkownika? Jak poustawiać diseqc dla Hot Birda i Astry gdy ustawiono prawy promiennik konwertera patrząc na czaszę anteny z prawej strony jako główny (lewy sygnał Astry z zeza)? No i czy do ustawienia anteny w tunerze trzeba ustawić konkretny kanał (stację) czy wystarczy samym miernikiem uniwersalnym złapać mocny sygnał a potem zobaczyć co tuner odebrał? Boję się żeby nie poprzestawiać w menu niepotrzebnie jakichś rzeczy bo później może być trudno wystartować z odbiorem.
    Prościej wezwać fachowca co ustawi wszystko bez problemu. Na Elektrodzie opisywane wiele razy jak ustawia się i co.
    oktiM
    Level 10  
    Pewnie, że fachowca można wezwać. Tylko, że on sobie pójdzie i zabierze "know how" ze sobą a życie pokazuje, że nieraz jeszcze trzeba będzie w tym się grzebać. Generalnie instrukcja jest do d..., bo właśnie nadaje się dla fachowców, a nie przeciętnego użytkownika. Po to żeby dolać oleju do silnika w aucie nie wzywamy fachowca. W książce obsługi auta mamy podane jaki typ oleju zastosować i gdzie oraz ile wlać. Zresztą co tu mówić, np. instrukcja do telewizora Philips jest krótka, bo telewizor ma opcje samoustawienia podstawowych parametrów odbioru a Samsunga dla przykładu to prawie podręcznik, bo pokuszono się o wyłożenie kawy na ławę. Jak ktoś chce to przeczyta i ustawi, jak nie to wezwie fachowca. I to ja rozumię!
    User removed account
    User removed account  
    oktiM
    Level 10  
    Przeczytałem całą ale pewnych rzeczy tam nie ma. Antenę to jeszcze ustawię bo to nie filozofia ale czy mój konwerter monoblock z jednym wyjściem to standard, uniwesalny czy użytkownika, to bij zabij z tej instrukcji w życiu się nie dowiem, tak jak paru innych rzeczy!