Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Navara 2,5DCI D40 2006r. - brak mocy, silnik nierówno pracuje. Błąd P1275

luk__25 31 Aug 2011 07:47 13640 6
Texa Poland
    luk__25
    Level 11  
    Navara 2006 D40, pali, ale totalny brak mocy, wkręca się na b.jałowym i pod obciążeniem tylko do max 300obr, silnik pracuje nierówno, komputer podaje tylko usterkę P1275 - fuel pump. Pompa zdemontowana, sprawdzona przez serwis denso - niby dobra, zawór SCV nowy. Co ciekawe, usterka od razu po skasowaniu pojawia się na nowo na zapłonie bez uruchamiania silnika. Ciśnienie CR na jałowym 36, przy 3000obr ok 60-70.
    Jakieś pomysły?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Texa Poland
    fuelinyourblood
    Level 35  
    Skoro pompa sprawdzona to pozostaje regulator cisnienia na pompie lub czujnik cisnienia. Czujnik cisnienia ma miec 0,5 V na zapłonie i 1,5V na jałowych. Regulator cisnienia od 0 do ok 10 Ω. Ponadto sprawdź wiazke i przewody paliwowe.
  • Texa Poland
    luk__25
    Level 11  
    Regulator sprawdzony, listwa z czujnikiem podmieniona. Wiązka od SCV do ECU sprawdzona od pinów do pinów.
    fuelinyourblood
    Level 35  
    objaw typowy dla regulatora cisnienia. miałem taki przypadek i przyczyna był regulator na pompie. skoro rezystancja dobra to co z nepieciem?
    rakol1
    Level 1  
    witam ja mam podobny problem z navara ,tyle ze po wyciagnieciu czujnika i zamontowaniu powturnym zapowietrzyl sie ,pompuje ta reczna pompka popuszczam rurki i ciagle po jakims czasie pojawiaja sie bable z powietrzem ,niewiem czy na wtryskach mogl sie zablokowac przez zapowietrzenie ???prossze o pomoc
    Jasiek33
    Level 12  
    Sprawdzić kody wtryskiwaczy w pamięci sterownika. Wpisać ponownie kody, po uprzednim resecie starych. U mnie pomogło. Błąd P1275 dało się skasować bezpośrednio po wpisaniu kodów, bez uruchamiania silnika. Wystąpienie i brzmienie tego błędu jest w tym przypadku mylące.
    rhx
    Level 11  
    Witam, a czym udało Ci się zakodować wtryski? Tylko serwisówka? Moja Texa nie chce sobie z tym poradzić 😕