Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Miele W832 - wyłacza się podczas prania

pyjter90tg 31 Sie 2011 08:17 2428 4
  • #1 31 Sie 2011 08:17
    pyjter90tg
    Poziom 8  

Witam.
    Pralka Miele W832, nr.00/12287474. Podczas prania do czasu 15-20 min wszystko jest ok. Natomiast potem pralka nagle całkowicie się wyłacza, nie można nawet otworzyć drzwi. Jeśli wyłacze pralke (EIN/AUS) odczekam jakiś czas pralka znowu zaczyna normalny cykl prania.Proszę o wskazówki w celu zdiagnozowania usterki.
    pozdrawiam,

1 4
  • #2 31 Sie 2011 08:24
    TyPeczek
    Poziom 23  

Musisz zaobserwować w jakim momencie się to dzieje? Co wtedy pralka robi? Czy pobiera wodę, czy włącza wirowanie itp? Możliwe, że jakiś wyłącznik termiczny ją wyłącza. Ale bez dodatkowych informacji niewiele można powiedzieć.

0
  • #3 31 Sie 2011 22:31
    pyjter90tg
    Poziom 8  

Właczyłem dziś pranie - program wełna w zimnej wodzie i przeszedl cały cykl bez szwanku.
    Następnie z głupot wymieniłem czujnik temperatury NTC przy grzałce i pralka "chodzi".

0
  • #4 01 Wrz 2011 20:48
    pyjter90tg
    Poziom 8  

Dzis zrobiłem pranie Pfegeleicht 40, Bunt 50 i niestety problem wróciłem.
    Dzieje się to po jakiś 30 min prania.Woda osiąga już wtedy potrzebna temperature.Tak jak by chwile potem miało nastąpić pierwsze płukanie a tu zonk.Ogladałem juz pralke od wewnątrz - nie widać nic niepokojącego. Dodam,że nawet przemieniałem silnik bo posiadam taki w zapasie.

0
  • #5 02 Wrz 2011 07:13
    TyPeczek
    Poziom 23  

pyjter90tg napisał:
    Dodam,że nawet przemieniałem silnik bo posiadam taki w zapasie.

Silnik by raczej pralki nie wyłączył. Spróbuj włączyć pranie na wyłączonej grzałce (czyli na najniższej możliwej temperaturze). Swoją drogą, na jakiej teraz pierzesz?

Dodano po 1 [minuty]:

pyjter90tg napisał:
    Właczyłem dziś pranie - program wełna w zimnej wodzie i przeszedl cały cykl bez szwanku.
    Następnie z głupot wymieniłem czujnik temperatury NTC przy grzałce i pralka "chodzi".

Teraz to doczytałem, jest to więc jakiś trop. Że na wyłączonej chodzi, a dla włączonej się wyłącza. Może jest tam jakiś termik?

0