Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Google i Apple zdobywają rynek smartphone'ów, reszta producentów traci

lukasker 31 Sie 2011 09:33 1843 10
 • Google i Apple zdobywają rynek smartphone'ów, reszta producentów traci Google i Apple zdobywają rynek smartphone'ów, reszta producentów traci Firma comScore opublikowała najnowszy raport dotyczący rynku smartphone'ów. Wynika z niego, że jedynymi rosnącymi platformami są Android i iOS. Obydwa OSy ustanowiły rekord, Google prawie 42% udziału w rynku, Apple 27%. Wszyscy inni producenci zmniejszyli swój udział, a najboleśniej odczuł to RIM, który spadł do 21%. W tym miejscu warto porównać raport z tym sprzed wakacj a w szczególności z tym sprzed roku. Również Microsoft nie odnotował wzrostu pozostając na poziomie 5,7%. Znaczny spadek zanotował Symbian (1,9%) choć ciągle walczy o klientów.
  Raport dotyczy tez czołowych producentów smarthone'ów, gdzie liderem jest Samsung z jedną czwartą rynku. Dalsze miejsca podium należą do LG i Motoroli. Dopiero na 4 miejscu uplasował się Apple. Ostatnie miejsce w top 5 należy do RIM. Więcej w źródle.

  Źródło

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  lukasker
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Specjalizuje się w: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
  lukasker napisał 2900 postów o ocenie 137, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2010 roku.
 • #2
  rake
  Poziom 11  
  Szkoda, że ten raport dotyczy tylko rynku USA.. Ciekawi mnie jak wygląda sytuacja z systemem BADA samsunga i to dlaczego nie ma tego systemu w USA.
 • #3
  dexi
  Poziom 29  
  Powinno być to zaznaczone, żę są to dane dla USA, ponieważ sytuacja na rynku azjatyckim i europejskim jest zupełnie inna.
 • #4
  xanio
  Poziom 27  
  Zupełnie inna, znaczy jaka?
 • #6
  xanio
  Poziom 27  
  Kiedy te dane potwierdzają dokładnie to, co mówi tytuł. Symbian leci na łeb, Blackberry sukcesywnie spada a Android wzrasta w siłę w tempie wykładniczym.
 • #7
  dexi
  Poziom 29  
  Dane mogą potwierdzać zmiany na rynku amerykańskim. Symbian w Europie nie ma tylko 2-4% rynku. Nie mam zamiaru robić tutaj off-topicu. Jednak brak wspomnienia o pochodzeniu danych wprowadza w błąd.
 • #8
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #9
  Rinho
  Poziom 19  
  Żabek napisał:
  A gdzie pozostałe prawie 25% rynku? Tabelka po prawej, po zsumowaniu dla kwietnia wychodzi tylko 77.6%, dla lipca - 77.5%. Kto ma resztę i dlaczego tak "rzetelne" badania nie podają opcji "Others"?


  A może dlatego że nie było miejsca żeby ująć np SE czy Nokie pewnie mają mniej niż 8% udziału rynku...
 • #10
  JmL(TM)
  Poziom 24  
  rake napisał:
  Ciekawi mnie jak wygląda sytuacja z systemem BADA samsunga


  Coz BADA... upada. Samsung jak zwykle cos zaczyna a nie konczy. W prawdze w koncu po dlugim opoznieniu wyszlo w koncu uaktualnienie ale systemu BADA nie bralbym raczej pod uwage na chwile obecna na rynku smartow gdyz ten systemu umiera i wkrotce zniknie zupelnie... Symbian podobnie. Nokia zaczela produkowac wiecej prostych badziewi z aparatami VGA niz smartow z wyzszej polki a to co jeszcze kilka miesiecy temu bylo flagowymi modelami tego producenta juz zostaje wycofane z rynku a nastepcow za wiele na rynek nie cisna...
 • #11
  cefaloid
  Poziom 32  
  dexi napisał:
  Tzn. że dla rynku amerykańskiego telefony z platformą Symbian nie istnieją, podczas gdy jest to jeden z najlepiej znanych marek w Europie.


  Dobre sobie. Był. Byl to jeden z najlepiej znanych a teraz to można Symbianowi zadedykować co najwyżej:

  Link

  Wyjdź na ulicę i pytaj a się przekonasz. Mało kto pamięta jeszcze o Symbianie. W ogóle nawet w latach jego świetności 90% posiadaczy nie miało pojęcia że może aplikacje instalować. A w Androidzie i iOS może kilka procent nie wie. Totalnie na odwrót!

  Twórcy Symbiana zapomnieli że system nie jest tylko od inżynierów dla inżynierów. Typowy użytkownik ma w 4 literach jak to jest zrobione i co to bogate API. Interesuje go by było łatwe, ładne i żeby mógł zainstalować aplikację bez instalowania kobyły zwanej Nokia PC Suite, łączenia jakimś kabelkiem i modlenia się by podpis aplikacji pasował. Symbian nie jest ani łatwy ani ładny i dlatego dał się wykiwać systemom iOS i Android które właśnie takie są.

  Myślisz że np cukieraśna niunia znana w Googlach jako "taternik roku" poradziła by sobie z instalacją aplikacji w Symbianie? Wątpię. Wątpię też by sobie z tym nie poradziła w iOS. To jest sukcesem twórców systemu. Zrobienie go łatwym nawet dla tego typu klientów (inaczej mówiąc uszanowanie tego że nie każdy chce być informatykiem), a nie technicznie doskonalym.