Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WAN-AW silnik 11kW i ciężki rozruch - rozwiązany

szwarcu1 22 Mar 2014 08:06 22535 39
    bc30se
    Poziom 15  
    Witam

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc mam prośbę, czy użytkownicy WAN-AW mogą mi powiedzieć jak jest rozwiązane sterowanie biegu luzem? Mam na myśli puszkę filtra powietrza, jaki dokładnie elektrozawór tam siedzi, jak jest to zbudowane, można prosić o zdjęcia?
  • MetalworkMetalwork
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • MetalworkMetalwork
    bc30se
    Poziom 15  
    Potrzebowałbym więcej dokumentacji, to akurat mam, chciałbym zbudować własnej konstrukcji i nie mam się dokładnie na czym wzorować, a propo, da się kupić puszki filtra od wana? bo nie widzę nigdzie, a takie właśnie puszki mi potrzebne 2:(

Zwróć uwagę też że w DTRce do WANA, nie ma katalogu części skrzynki sterowniczej, chcialem po numerach katalogowych coś poszukać, czasami piszą jaki rodzaj jest zastosowany, np zawór asco itp. ale tu cięzko, wiem że jest tam zawór elektromagnetyczny, ale producent to nie WAN, to jest ogólnie dostępny zawór tylko co to dokładnie jest, jakaś nazwa, numer? Ciężko tak na google coś znaleźć jak się nie zna czego się szuka.

Zaś, czy ktoś może wyjaśnić, dlaczego bieg luzem polega na zamknięciu ssania a nie np. otwarciu tłoczenia? czy ty nie wyszłoby na to samo? Zawór zwrotny utrzymałby Ciśnienie w butli, zaś otwarty kolektor tłoczny również odprężyłby sprężarkę poniekąd...

EDIT:

Taką puszkę filtra można wysterować również zaworkiem PILOT VALVE, dostępnym na ebay, zaworek kulowy z regulowanym ciśnieniem, podaje ciśnienie z butli na zawór sterujący zaworem ssawnym sprężarki.

WAN-AW silnik 11kW i ciężki rozruch - rozwiązany
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    bc30se
    Poziom 15  
    I dokładnie tak jest w moim przypadku, bez zbiornika.... kolego, skoro tak rzeczowo mówisz, i wszystko to jest takie proste i dostępne, to weź no pokaż zawór sterowany pneumatycznie o średnicy no powiedzmy..... 50 mm...

I nadal śmiem twierdzić że bieg luzem za pomocą zamknięcia ssania, to nie jest to samo co otworzenie wydechu na tle zużytej energii...
    szwarcu1
    Poziom 13  
    A korzystał kolega z wujka Google? Dzwonił np do WANA w Gdyni? Np do działu technicznego. Troszkę wysiłku wypadałoby włożyć, a nie liczyć na to że ktoś będzie siedział i szukał sklepu dla Ciebie z częścią której potrzebujesz.

Zamiast pneumatycznego zaworu można zastosować np taki

http://washservice.pl/pl/p/elektrozawor-2N40-DN40-1%2C5-cala-230V-lub-24VDC/72

I sterować go z szafki kompreosra.
    bc30se
    Poziom 15  
    Nie ucz mnie korzystać z google, tylko czytaj ze zrozumieniem...

bc30se napisał:
    to weź no pokaż zawór sterowany pneumatycznie o średnicy no powiedzmy..... 50 mm...

Do wana nie mam po co dzwonić, bo mogą mi ewentualnie zaproponować oryginalną puszkę filtra, która o ile wiem nie ma przelotu 50 mm? A w w googlu namierzyć takiego zaworu do kupienia w normalnych pieniądzach...
    szwarcu1
    Poziom 13  
    To ja już w ogóle Cię nie rozumiem. Pytasz o rozwiązania z Wana gdzie średnica kolektora ssącego to 6/4". Jestem pewien, że akurat ten zawór w WAN'ie akurat będą mieli w zapasach, ponieważ nie jest to aż tak chodliwa część. Ale jak nie chce się nawet zadzwonić no to sorry - ja za Ciebie dzwonił nie będę.
    izotopekMax
    Poziom 18  
    Witam Was serdecznie.

Podpowiedzcie mi proszę jakie zabezpieczenie prądowe muszę mieć w skrzynce przy Wanie z silnikiem 11kw?
    Na razie mam sprężarkę z silnikiem 4kw, no i śrutownik z silnikiem 7,5kw. Śrutownik startuje bez problemu, ale raczej rzadko jest załączany ten zestaw razem.

Może też ktoś z Was wie jaką dyszą można piaskować przy Wanie Av z silnikiem 11kw?

Pozdrawiam
    bc30se
    Poziom 15  
    Do 11kw optymalne 32 amper, rozruch gwiazda trójkąt. Są szanse, że będzie chodzić na 25amper ale może wywalać przy przejściu w trójkąt..

W zależności od ciśnienia dysza max 5mm, przy dyszy 3 mm powinieneś w stanie piaskować komfortowo, 3 zaworowy WAN ma 1333L wydajności, to całkiem sporo..