Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother MFC-7820N, Drukarka brudzi kartkę po obu stronach

durbi_ 31 Aug 2011 10:31 6853 2
phoenixcontact
 • #1
  durbi_
  Level 10  
  Witam.

  Od kilku dni walczę z drukarką Brother która brudzi kartki po obu stronach oraz duplikuje tekst, opiszę co zostało sprawdzone i w góry dziękuje za wszystkie sugestię oraz odpowiedzi.

  W pierwszej kolejności podejrzewałem toner, przy końcówce tonera jest to standard że kartki są zabrudzone, więc sprawdziłem na nowym tonerze z "ZEBRA" i nadal działo się to samo. Aby wykluczyć ewentualny problem z tonerem lub bębnem całość przełożyłem do drugiego identycznego urządzenia i tam wydruki były prawidłowe.

  Sprawdziłem również jakość wydruku na innym elemencie grzewczym - niestety nie nowym (z drukarki Brother 2030 - to są dokładnie te same elementy tylko że jest to bardzo okrojona wersja) ale wydruki jeśli chodzi o brudzenie wyglądały prawie identycznie.

  Zaznaczę dodatkowo że przeczyściłem na wszelki wypadek tą szybkę przez którą jest rzucany obraz do bębna światłoczułego (żeby mieć pewność że tam już nie wychodził zły obraz). Ta czynność również nie pomogła.

  Nie mam pojęcia już co może być uszkodzone czy macie jakieś sugestie, pomysły?
  Może jakieś styki, elektrody bądź inne dziwactwa? :)  Dołączam skany z wydruku
  Brother MFC-7820N, Drukarka brudzi kartkę po obu stronach Brother MFC-7820N, Drukarka brudzi kartkę po obu stronach Brother MFC-7820N, Drukarka brudzi kartkę po obu stronach

  W obrazach o nazwie:
  001.jpg - biały pasek to fragment zaklejonego rzutnika obrazu, zrobiłem to w celu sprawdzenia czy jest to zależne od rzucanego obrazu (okazuje się że nie) (obraz 2)
  002.jpg - pokazuje tylną stronę wydruku (obraz 3)
  003.jpg - pokazuje "normalny" wydruk (obraz 1)

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za zainteresowanie
 • phoenixcontact
 • #2
  durbi_
  Level 10  
  W chwili obecnej zastanawiam się nad podmianką całego elementu rzucającego obraz i chciał bym was zapytać czy ma to sens?

  Kończą mi się pomysły już powoli...
  Czy możecie mi powiedzieć chociaż co jest przeważnie przyczyną brudzenia kartki po obu stronach jeśli nie jest to wina tonera lub bębna?

  A może jest to wina bębna? Tylko dziwne by było aby w innej (takiej samej drukarce) ten sam bęben i toner drukował bez zarzutu.

  Błagam o pomoc bo już nie mogę patrzeć na to urządzenie wielofunkcyjne stojące któryś dzień u mnie na biurku bezczynnie ;)

  Z góry dzięki za pomoc
 • #3
  durbi_
  Level 10  
  No to po ponad dwóch tygodniach udało mi się rozwiązać problem, w dość pracochłonny sposób.

  Wymieniłem wszystkie sprężynki które miały styczność z bębnem i na wszelki wypadek wykręciłem element (płytę odpowiedzialną za drukowanie) z uszkodzonej drukarki Brother 2030 i wkręciłem ją do Brother MFC-7820N.

  Na chwilę obecną wszystko działa prawidłowo natomiast wydaje mi się że problem leżał po stronie którejś elektrody.

  Zostawiam te informację na forum może komuś kiedyś się przydadzą.