Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne zachowanie dobrego łącza

31 Sie 2011 11:12 677 2
  • Poziom 16  
    Mam pytanie odnośnie tego, co może być przyczyną zachowania się mojego łącza.
    Mam router TP-Link TL-WR340G i internet UPC 5Mb/s. Komputer do routera podłączony przez wifi.
    Ostatnio przez przypadek podprowadziłem sąsiadowi internet z sieci bo nie zabezpieczył routera. Zauważyłem że strony otwierają się dużo szybciej, niemal natychmiast, podczas gdy u mnie czeka się ok sekundy - dwóch aż cały sprzęt się "namyśli" po czym wyskakuje cała strona. Dodam, że sygnał u siebie mam znakomity a od sąsiada słaby. Sprawdziłem speedtestem i okazuje się że sąsiad ma 1Mb/s z TP.S.A z pingiem 28-30. U mnie ping wynosi 11-12.
    Jak to możliwe? Router mam bardzo tani (50zł zapłaciłem za niego rok temu) , czy to może być przyczyną?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Sprawdź czy pomoże zmiana DNSów na OpenDNS lub DNS od Google.
  • Poziom 16  
    DNSów przy konfigu nie ruszałem. Mam takie:
    serwer www.dyndns.org
    62.179.1.63
    62.179.1.62

Ale czy może być to wina dnsów jak przy teście łącza wszystko wypada co by nie mówić dobrze? Tylko w użytkowaniu troche słabiej, ale przy ściąganiu też idzie jak powinno, pełnym łączem.

O.K dzięki wielkie, pogrzebałem, zmieniłem na open DNS i wszystko śmiga pięknie. Dzięki wielkie, masz ode mnie Plusik ;)
    Temat w sumie można zamknąć.