Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG RoboKing 'Triple Eye' - odkurzacz z funkcją monitoringu i rozpoznawania głosu

piokrza 31 Sie 2011 15:40 1429 0
 • LG RoboKing 'Triple Eye' - odkurzacz z funkcją monitoringu i rozpoznawania głosuLG nie czekał długo z odpowiedzią na wersję Samsunga - Tango Stealth "View" VC-RL87W. Właśnie wprowadził do swojej oferty model RoboKing Triple Eye VR6180VMNV. Jest on kontynuacją serii, opisanej w tym artykule. Robot posiada w sumie 3 kamery. Dwie z nich służą do pomiaru odległości i skanowania sufitu w celu tworzenia mapy domu. Dane z tych pomiarów służą do nawigowania pośród przeszkód, które stoją na drodze w trakcie jego pracy. Trzecia kamera służy do monitoringu.

  Dzięki bezprzewodowemu łączu WiFi, odkurzacz może być kontrolowany zdalnie przy użyciu np. smartfona. Będąc w pracy możemy obserować to co dzieje się w domu lub też zdalnie uruchomić odkurzacz.

  W modelu tym zastosowano też opcję rozpoznawania głosu, która umożliwi głosową kontrolę urządzenia z odległości nie większej jak 1,5m. Możliwe będzie obsługiwanie takich funkcji jak "zatrzymanie pracy", "ładowanie" czy "opóźniony start". Jest to pierwsza tego typu funkcja na świecie w odkurzaczach automatycznych, które pojawiły się do tej pory. Robot sam też bedzie informował nas o malfunkcjach w jego pracy oraz udzielał informacji dodatkowych, jak prognoza pogody.

  Wśród opcji czyszczenia mamy do wyboru trzy programy: "zygzak", "czyszczenie dokładne" i "miejscowy". Program "zygzak" sprawdzi się na dużych i otwartych przestrzeniach z małą ilością mebli. "Czyszczenie dokładne" przyda się w pomieszczeniach z większą ilością mebli i potencjalnych przeszkód na drodze robota. Funkcja "miejscowy" przyda się w nagłych wypadkach - gdy coś się rozsypie lub nakruszy.

  Robot posiada 51 czujników, w tym czujniki ultradźwiękowe zapobiegające zderzeniom z przeszkodami o szerokości od 1cm, i wjechaniu pod zbyt niskie meble - co mogłoby w konsekwencji spowodować blokadę robota. Czujniki podczerwieni dbają o bezpieczeństwo na schodach, a specjalny zderzak zapobiega przejeżdżaniu przez zbyt wysokie progi.

  Odkurzacz kosztuje 899,000 wonów, co daje w przybliżeniu równowartość 840 dolarów amerykańskich. Już w przyszłym miesiącu ma pojawić się na rynku Koreii Południowej. Źródło podaje że będzie też prezentowany na targach IFA 2011 w Berlinie, w dniach 2-7 września br.

  Źródło: http://www.lge.co.kr/cokr/news/LgeFrontNewsDe...1558&catcode=N02&mncode=NEWS&actcode=LGE_NEWS

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  piokrza
  Poziom 27  
  Offline 
  piokrza napisał 1410 postów o ocenie 128, pomógł 3 razy. Jest z nami od 2007 roku.
 • OptexOptex