Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mastercook PTE-840 / Zawiesza się, nie chce pracować

mol88 31 Aug 2011 16:31 3034 2
    mol88
    Level 2  
    Witam!
    Może tutaj znajdę odpowiedź na mój problem.

Pralka działała poprawnie, kiedy nagle poczułem zapach spalenizny. Więc idę zobaczyć co jest grane, a tu pralka jeszcze chodzi (dokończyła wirowanie) choć woń była jeszcze wyczuwalna. Następnego dnia nie chciała się załączyć (silnik nie kręcił nic), to ją oglądam. A tu: przypalona kostka na silniku (wyczyściłem zaśniedziałe styki; silnik ożył) ale na każdym programie ma dziwny objaw zawieszania się po kilku sekundach (płukanie, wirowanie, pranie bez wyjątku na każdym) tzn. parę obrotów silnika = zawias. To rozkręcam programator, a tam przepalona ścieżka. Po naprawie ścieżki objawy bez zmian. Dodam, że kontrolka programu świeci się przy obrocie bębna, mruga gdy się zawiesi i gaśnie gdy drugi raz nacisnę start.
    Wodę pobiera/wylewa dobrze.
    Aha jeszcze jedna sprawa w cyklu zwykłego prania powinna zacząć z niskich obrotów, a tutaj od razu pełna moc i ..... zawias :( Pomocy!
    Pozdrawiam.

Edit 3/09/2011

Według tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1654976.html usterka modułu taka sama jak u mnie. Naprawiłem ścieżkę, wymieniłem rezystorki jednak cewka ma 90R i uznałem, że jest ok. wymieniłem złącze i po uruchomieniu pralki dalej to samo czyli silnik zakręci i zawias.
    Moje pytanie gdzie szukać przyczyny i/lub gdzie mogę dostać taką cewkę?
    mol88
    Level 2  
    Pralka naprawiona :). Temat do zamknięcia.
    wilq696
    Level 10  
    szkoda ze kolega nie pochwalił się jak w końcu naprawił pralkę :/