Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ważna jest płyta główna w komputerze do gier?

31 Sie 2011 17:03 7447 48
  • Poziom 11  
    Mam problem. Nie wiem czy ten zestaw jest dobry aby pograć np w nfs shift albo DirT 3 na najwyższych detalach bez żadnego przycinania. Mam na oku http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x4-850-8gb-1tb-gtx560-600w-80-mocny-i1779354681.html lub http://allegro.pl/komputer-4x3-2gh-ddr3-8gb-gtx560-1gb-1tb-hdd-dvd-i1776205110.html chyba że polecicie jeszcze jakies w tej cenie. I teraz gwóźdź programu, czy płyta główna odgrywa ważną rolę w komputerach do gier? Bo ja nie wiem na co zwracać uwagę patrze na to ile jest wejść na ram i ile usb. I czy wogule te kompy są dobre do gier.

Dzięki za pomoc.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 12  
    po pierwsze nie kupuj gotowych zestawów na allegro
  • Poziom 11  
    czemu?
  • Poziom 32  
    dawid3266 napisał:
    czemu?

Bo wywalisz 2000zl w bloto. Na elektrodzie jest jakis 1000 podobnych tematow, dlaczego nie kupowac zestawow gotowych, wiec nie ma sie co rozpisywac.

Jedyne co w nich jest dobre to procesor, ilosc ramu i czasem obudowa. Reszta czyli : plyta, zasilacz, producent pamieci, grafika, dysk sa do kitu. W tej chwili w "Co kupic" masz przynajmniej kilka propozycji zestawow w budzecie 2000zl - poszukaj i bedziesz na pewno zadowlony.
  • Poziom 11  
    a który procesor jest lepszy? intel core I7 4x3,4ghz czy amd phenom 4x3,2 ghz?
  • Poziom 11  
  • Poziom 42  
    Oba te zestawy są śmieszne i się do gier nie nadają.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 43  
    dawid3266 napisał:
    ...I terazgwóźdź programu, czy płyta główna odgrywa ważną rolę w komputerach do gier? Bo ja nie wiem na co zwracać uwagę patrze na to ile jest wejść na ram i ile usb. I czy wogule te kompy są dobre do gier.

Gwóźdź do trumny zestawom z Allegro!

Używaj wyszukiwarki:

Znaleziono 299 wyników: +zestaw +allegro - w samym dziale co kupić?

http://poszukaj.elektroda.pl/search.php?mode=results&sid=b36cdc7c720bbe69a0180a73374da0af
  • Moderator - Komputery Serwis
    dawid3266 napisał:

Tutaj masz porównywarkę procesorów gdybyś miał jakieś pytania na ten temat.
  • Poziom 16  
    Wchodzisz na proline.pl.
    Klikasz konfigurator.
    Nastepnie wybierasz:
    Phenom II X4 955 Box
    Asrock 870 Extreme
    4GB RAM 1333 MHz Corsair XMS3
    lub 2x2GB
    Karta graficzna HD 6850 BOX
    Zasilacz OCZ SXS2 500W.
    I placisz 50zl za jego zlozenie.

pisze z pamieci bo jestem przy telefonie. jak wroce to jeszcze pogadamy. Pisz na gg 5000110.
  • Poziom 30  
    RADU23, niestety nie ma linku w twoim poście, pozdrawiam :D
  • Poziom 43  
    Może by tak autor podał maksymalny budżet ? Wtedy można się zastanowić nad złożeniem zestawu w danej cenie. Z resztą sam może sprawdzić co może kupić w jego budżecie tylko wystarczy chcieć przeczytać tematy które już wystąpiły na 1szej i kilka stron wcześniej w tym dziale.

Oczywiście takie zestawy z allegro omijać.
  • Poziom 11  
    budżet to jakieś 2,500 zł do 2,600 ale jeszcze musze zostawić na monitor jakiś dobry 21+ więc 2000-2100 na jednostkę.
    Możesz skorzystać z komputronik.pl- konfigurator pc,to zobaczysz czy wszystko pasuje do siebie z wybranych podzespołów i jaka cena. Troszkę własnego zaangażowania.
  • Poziom 11  
    tylko że tam są jakieś sockety w płytach głównych ja nie wiem o co chodzi
    I liczysz na gotowe odpowiedzi. Skoro nie masz o tym pojęcia to którykolwiek z użytkowników co by ci nie doradził i tak nie będziesz wiedział o co chodzi. Rozmowa nie prowadzi do celu...Poczytaj troszkę w google.pl
  • Poziom 11  
    RADU23 napisał:
    I liczysz na gotowe odpowiedzi. Skoro nie masz o tym pojęcia to którykolwiek z użytkowników co by ci nie doradził i tak nie będziesz wiedział o co chodzi. Rozmowa nie prowadzi do celu...Poczytaj troszkę w google.pl

Troche wiem... Tylko te sockety nie znam się na tym. Moglibyście doradzić
  • Poziom 43  
    Płyta główna jak sama nazwa wskazuje na najważniejszy podzespół komputera.Płyta scala cały sprzęt do kupy pamięć ram, procesor itd.Kierując się zakupem, większość popełnia błąd w składaniu zestawu, kupując najtańszą płytę główną.Na dobrej płycie głównej, reszta słabszych podzespołów będzie lepiej pracować.

Dodano po 18 [minuty]:

Najtaniej będzie na AM3 czyli:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Socket_AM3
    Procesory Na podstawkę AM3.
  • Poziom 11  
    wybrałem na komputroniku taki zestaw:

1. Gigabyte GA-990XA-UD3
    Zawiera: karta sieciowa, karta muzyczna
    439 zł
    439 zł

2. AMD Phenom II Quad-Core 955 BOX Black Edition
    439 zł
    439 zł

3. Corsair A70
    199 zł 199 zł

4. Corsair DDR3 2X 2GB 1333MHz CL9 XMS3 Core i5 and Core 2
    139,90 zł
    139,90 zł

5. Radeon 6850 Gigabyte 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) OC
    649 zł
    649 zł

6. Obud. TRACER CROWN TRO-401 500W Seria E+
    Zawiera: zasilacz
    169,90 zł
    169,90 zł

7. Seagate 1TB SV35 7200 (32MB, Serial ATA/600)
    299 zł
    299 zł

8. LG SuperMulti DVD+/-RW GH22NS70 bulk black (Serial Ata, bez oprogr.)

Wiem że procesor jest dobry i ram reszta nie wiem. Doradźcie. I jeszcze jedno, co można by było w nim zmienić żeby cena nie przekraczała 2100zł
  • Poziom 43  
    Kupić w innym sklepie :d
    Żydotronik odradzam, o ile nie masz jakichś dobrych układów/rabatów (min. 20% w wielu przypadkach, zobacz sam na skapiec.pl/ceneo.pl)
    Aha, beznadziejna obudowa z zasilaczem i dysk weź hd103sj samsunga, ten Seagate ma cenę z kosmosu, to nawet nie jest żadna hybryda.
  • Poziom 42  
    Wywalić tą obudowę z atrapą zasilacza na początek. Ceny zaporowe! 6850 od 550zł dostać można...
  • Poziom 32  
    daavid117 napisał:
    Wywalić tą obudowę z atrapą zasilacza na początek. Ceny zaporowe! 6850 od 550zł dostać można...

Otoz to. Ja chcialem jednak pogratulowac koledze, ze sie odlenil i sam wymyslil sensowny zestaw - chyba nie bylo to takie trudne? Caly zestaw oprocz obudowy z zasilaczem jest ok. Obudowe bierz jaka chcesz (najlepiej z 12x12cm z przodu i z tylu, zasilacz 500-600W ( w zaleznosci od checi podkrecania i checi wymiany w przylosci procesora na Buldozera) OCZ, Corsair czy cokolwiek innego z listy dobrych zasilaczy na elektrodzie. OCZ SxS ma chyba najlepszy stosunek cena/jakos wiec tego wlasnie bym polecal (choc nic nie stoi na przeszkodze zeby wziac inny jesli ten ci sie nie podoba).

Teraz caly ten zestaw przenies do innego sklepu internetowego - porownaj sobie ceny w 2 czy 3 chociazby Ram.net czy Morele czy jakikolwiek inny.
  • Poziom 11  
    a ten dysk jest dobry? i czy dało by się coś podobnego ale do 2100zł?

w jakim sklepie komputerowym można by było kupić taniej? Wiem że w RTV Euro AGD jest drogo i słabe a vobis sam nie wiem.
  • Poziom 42  
    dawid3266 napisał:
    w jakim sklepie komputerowym można by było kupić taniej? Wiem że w RTV Euro AGD jest drogo i słabe a vobis sam nie wiem.

To nie są żadne sklepy a "salony". Vobis, Komputronik czy sieci sklepów RTV/AGD (jakbyś kupował kosiarkę w Biedronie...) to nie są najlepsze miejsca do kupowania komputera. Kolega wyżej podał nazwy sklepów, w których jest tanio.
  • Poziom 11  
    Troche odbiegając z tematu bo nie mam punktów na nowy mam pytanie.

Mam procesor AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4200+, 2200 MHz
    Podkręciłem go już do 2315MHZ i nie wiem do ilu jeszcze moge żeby go nie uszkodzić
  • Poziom 43  
    Poszukaj sobie informacji na temat granic napięcia vcore (jeśli masz boxowe chłodzenie to nie poszalejesz) i granic podkręcania tego procesora. Robi się to bardzo łatwo, zwiększając magistralę fsb i zmniejszając stosunek dram:ratio na niższy (tak, aby pamięc ram dała radę chodzić z założonym taktowaniem)
  • Poziom 42  
    dawid3266 napisał:

Mam procesor AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4200+, 2200 MHz
    Podkręciłem go już do 2315MHZ i nie wiem do ilu jeszcze moge żeby go nie uszkodzić

Nikt Ci na to nie odpowie, bo zależne jest to od sztuki oraz od wielu czynników (płyta główna, pamięć, zasilacz, chłodzenie, pasta termoprzewodząca, obudowa). Nie offtopuj w ten sposób.