Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Navigon 4310 max - potrzebny firmware!

FUNNYMAN 31 Aug 2011 17:39 9777 15
    FUNNYMAN
    Level 10  
    Witam
    Zawiesił mi się navigon 4310 max i nie idzie go odblokować. Nie reaguje na żadne resety i nie idzie go podłączyć do komputera, bo go nie wykrywa. Jedyną rzeczą jaką zauważyłem, to to że odczytuje z karty pliki firmware, lecz nie mam ich do tego modelu (próbowałem na innych). Jeżeli ma ktoś firmware do navigona 4310 max lub ma namiar na niego, to bardzo proszę o pomoc. Dzięki i pozdrawiam.
    kaktushol
    Level 10  
    Siemka, jeżeli jeszcze potrzebujesz program startujący to mogę pomóc.
    kaktushol
    Level 10  
    witam. wszystko co cie interesuje możesz wyszukać na chomik.pl. jeżeli nie masz konta lub nie chcesz mieć to posiadam softa do 4310, 4350 i tak że przeróbkę 4310 na 6350. Mapy też mam więc mogę też podrzucić. Ale najlepszym sposobem na spokojne załatwienie jest chomik. pl http://chomikuj.pl/SearchFiles.aspx?q=NAVIGON+4310&type=all
    FUNNYMAN
    Level 10  
    Hi. Chomik przeszukałem dokładnie, lecz nie znalazłem potrzebnych mi plików, a te co są, to nie działają :-( Konkretnie szukam plików w postaci jak na zamieszczonym rysunku. Są to co prawda pliki z firmwaru z navigona 2310max, lecz podejrzewam, że do 4310max będą miały podobną postać. Dzięki za zainteresowanie i czekam na kolejne pomysły i pomoc w rozwiązaniu problemu. Może ktoś wie jak wyciągnąć pliki ROM ze sprawnego urządzenia?

Dodano po 2 [minuty]:

A oto link do obrazka: https://obrazki.elektroda.pl/9442188000_1317127412.jpg
  • Helpful post
    kaktushol
    Level 10  
    witam. Mogę się mylić lecz w 43xx max pliki tak nie wyglądają jak w 2310 max. Pliki są podobne do 4350 i 6310-6350. Na tych drugich navigon też działa lecz system się czasami zawiesza ale jest dużo więcej bajerów 3D lepsze MENU i itp. Ja obecnie posiadam oprogramowanie z 63xx. Można mu także zapodać witaminkę i będziesz mieć jak PDA, można sobie pograć posłuchać muzy i obejrzeć film + zmienić go na TOMTOM lub Garmin albo AutoMapa. Ja jedynie muszę zmienić autorunce.exe żeby się system od czasu do czasu nie zawieszał. Obecnie wszystko co posiadam do mojego Navigona to posiadam z Chomika. Ściągnij sobie pliki do 4310 lub 4350 albo 6310 i wrzuć do pamięci nawki. Co wiem to w pamięci 43xx na początku powinien byś folder Navigon, ManualReader i plik otwierający autorunce.exe i plik pmcfg.ini odpowiadający za ustawienia początkowe z 4310 lub 4350. W folderze Navigon jest dużo więcej folderów ale za dużo żeby pisać. Jak chcesz to mogę podesłać ci na email zawartość Navigona.

Dodano po 36 [minuty]:

A tak właściwie we wcześniejszych postach pisałeś że go komp nie wykrywa, masz może to już opanowane?? Jak go podłączysz do kompa to widzi go jako dodatkowy dysk czy nie?? A masz do niego kartę sd??
    FUNNYMAN
    Level 10  
    Hi. kartę sd posiadam, lecz urządzenia komp dalej mi nie wykrywa. Poszukam jeszcze firmwaru do modeli o których mi napisałeś, może coś z tego będzie... Chyba, że posiadasz firmware do 4350 lub 6310 to możesz mi podesłać, ale musi to być firmware a nie backup softu, gdyż nic innego gps nie wczytuje z karty.
    kaktushol
    Level 10  
    Na Chomikuj.pl niejaki ( marivsz ) posiada Zawartość Navigon 4310 max EE_7z pobierz ten plik ma on też Backup do tego modelu. Wszystko rozpakuj 7-zip i unikaj błędów przy rozpakowywaniu. Wrzuć do pamięci głównej Navigonu i do tego w folderze Map dodaj mapy Q1 2010 i do folderu Poi także pliki poi bez tego oprogramowanie też nie będzie działać, oczywiście mapy i poi musisz pobrać osobno. Na mapy Q1 całej europy pamięć Navki prawdopodobnie będzie za mała więc uzbrój się w micro SD 4G. Jeżeli nadal było by ciężko coś z tum zrobić to trzeba będzie się umówić na browarka w L-cu.

Dodano po 5 [minuty]:

Ps. żeby nawi widziała mapy na karcie sd zrób folder Navigon i tamw środku też extra folder map i dopiero do niego skopiuj mapy. POI możesz bez pośrednio wrzucić do pamięci głównej Navigon
    FUNNYMAN
    Level 10  
    Hi. Próbowałem zrobić tak jak mi radziłeś z tą zawartością Navigona 4310 max EE_7z, lecz i to nie pomogło. Do pamięci nawigacji nie mam żadnego dostępu. Pozostaje tylko nagrać pliki ROM z różnych modeli na kartę SD i próbować do skutku aż coś ruszy. Sprawdziłem ROM'y (firmware) z 2410 i 21xx, oraz aktualizację 4310 do 40Plus - lecz nic nie działa. Pokazuje się napis: "Verifying new firmware upgrade files...", a następnie po 10 sekundach: "Firmware upgrade failed, please retry." W poszukiwaniu firmwaru z innych modeli przekopałem całego chomika i nic nie znalazłem (za wyjątkiem 2410 i 21xx). Gdybyś dysponował ROM'em z innych modeli, to bardzo bym prosił o namiar lub podrzucenie na email'a. pozdro

Dodano po 3 [minuty]:

Jeżeli nic nie pomoże to navi pójdzie w odstawkę, a kupię jakąś nową za 2 stówki, bo szacowany koszt naprawy tego navigona waha się w okolicy tej kwoty. Jakby przyszedł ci do głowy jakiś pomysł, to czekam na info i z góry dzięki...
    Pontikos
    Level 38  
    kaktushol - piszesz Kolego BZDURY.

1. Jesli nawet ten sam program znajduje sie na karcie SD ORAZ na pamieci Flash, zostanie uruchomiony z SD.

1a. odblokowanie do Navigon 43xx NIE musi ZADZIALAC na urzadzeniu "43xx max" To tak jak Fiat Brava Diesel i Fiat Brava Benzyna na tym samym nie pojada, tlumaczac lopatologicznie ;).

2. na stronie producenta dostepny jest darmowy i legalny program Navigon Fresh - za jego pomoca przywrocisz oryginalne oprogramowanie na urzadzeniu, bez koniecznosci "kasowania wszystkiego" - cokolwiek to znaczy, bo przypomnial mi sie niedoszly posel Konononowicz :) ["nie bedzie wszystkiego!"]

3. a w razie czego, na moim Chomiku (link ponizej) znajduje sie pelny backup pamieci tego urzadzenia)
    FUNNYMAN
    Level 10  
    Hi
    Jeszcze raz piszę, że navigon podłączony do kompa nie jest wykrywany przez system i program NavigonFresh, a co za tym idzie nie mam dostępu do jego pamięci. Próbowałem różnych firmwarów (z innych modeli), upgradów, oraz odblokowan i nic nie rusza. Navi odczytuje z karty TYLKO pliki firmware, lecz nie mam oryginalnych do tego modelu, a przy innych wyskakuje błąd. Nie mam już sił i pomysłów co z nią zrobić - chyba kupię 2100max i zrobię upgrade do modelu 4310max. Jeszcze raz dzięki za wszystko i wszystkim i pozdro...
    P.S. Nowe pomysły mile widziane.
    Pontikos
    Level 38  
    Skoro 4310max i 2100max to wg Ciebie fizycznie taki sam sprzet, a rozni sie FW, to zaleznosc ta powinna dzialac tez wstecz - sprawdzales czy rusza na FW dla 2100max?
    Pontikos
    Level 38  
    Jest kilka mozliwosci:
    1. kompatybilnosc sprzetowa z wymiennym FW moze zaczynac sie od konkretnego numeru SN w zwyz
    2. Sam FW moze byc watpliwego pochodzenia, o nie zweryfikowanych parametrach

A probowales pisac do serwisu Navigona z prosba o udostepnienie FW, na podstawie SN urzadzenia?
    FUNNYMAN
    Level 10  
    Do serwisu pisałem i dzwoniłem. Powiedzieli mi, żebym przysłał sprzęt, ale sama ekspertyza 50 euro + ewentualne koszty naprawy. Serwis navigonow jest w Niemczech, a w Polsce tylko przedstawicielstwo. Raz podesłali mi mały pliczek i kazali wgrać do pamięci navi, lecz nie mam do niej żadnego dostępu. Myślę, że pozostaje jedynie zaprogramowanie na nowo układu w jakimś serwisie gps, ale to też jest koszt około 150zł. Szkoda...
    FUNNYMAN
    Level 10  
    W końcu mam naprawioną moją navi. Po długich - nieskutecznych bojach i próbach z różnymi firmwarami itp. ddałem gps'a ją do servisu: flashgsm.pl w Częstochowie. Po oględzinach wymienili podobno całą płytę główną i zainstalowali automapę. Przyszło mnie to 80zł. Jedynym minusem jest to, że przy otwieraniu obudowy lekko ją pozagniatali w kilku miejscach, lecz i tak się opłacało, gdyż inaczej sprzęcik wylądował by w koszu. Navi jest w pełni sprawna, wgrałem odblokowanie i teraz korzystam z kilku mapek: igo, automapa, navigon i navigon flow. Myślę, że naprawa się opłacała, bo gdzie indziej chcieli 150 za zaprogramowanie na nowo flash'a, a w servisie navigona na dzień dobry zaśpiewali 50 euro plus ewentualne koszty naprawy.