Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson Ariva @Link TT nagrywanie i oglądanie dwóch różnych stacji jednocześnie

31 Sie 2011 19:55 9465 13
  • Poziom 2  
    Witam, posiadam fergusona @Link TT wcześniej zainstalowany był dekoder od cyfry plus philips pace HD PVR 7201/91 z dyskiem 250GB wówczas miałem możliwość oglądania i nagrywania dwóch niezależnych kanałów (czyli oglądam tvp1 a nagrywam tvn w jednym czasie) i tu pojawia się pytanie czy na fergusonie @Link TT istnieje taka możliwość jeśli tak jaka jest poprawna konfiguracja dekodera, nadmienię iż nagrywanie odbywa się bez zakłóceń ale wówczas gdy przełączę urządzenie na inny kanał a niżeli nagrywany pojawia się błąd - z tym że program nadal jest nagrywany.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam Paweł
  • Computer Controls
  • Poziom 26  
    Nagrywanie niezależne na dekoderach sat jest możliwe przy instalacji dwu przewodowej i korzystaniu z karty np. C+ lub TNK SD bez modułu cam. Ewentualnie przy zastosowaniu modułu cam wielostrumieniowego i pod warunkiem, że soft dekodera obsługuje takie moduły. Moduły operatorów krajowych C+, CP i TNK HD są jedno strumieniowe.
  • Poziom 2  
    Oczywiście posiadam instalację na dwa przewody i kable podłączone do gniazd A i B kwestia chyba pozostaje jak wcześniej odpowiedział mi rozmówca który zasugerował instalację niezależnie A i B. Pozdrawiam.
  • Computer Controls
  • Poziom 26  
    Konfiguracja tunerów powinna być ustawiona A = B.
  • Poziom 9  
    A w którym miejscu się to ustawia tą satelitę A=B bo nie mogę takiej opcji znaleźć w ustawieniach.

Mam ten dekoder od tygodnia, ale od samego początku mam problemy. Dekoder podłączony do Twin LNB,

Początkowo nie chciał "łyknąć" HDD 2.5" 500GB bez dodatkowego zasilania - twardziel przestawał kręcić talerzami.
    Po zakupie twardziela 3.5" z dodatkowym zasilaczem w końcu zastartował, ale kolejne problemy to:
    - dekoder nagrywa dwa lub nawet trzy kanały tylko na HDD podłączonym przez eSATA,
    - przy włączeniu nagrywania nie mogę skakać po kanałach zaprogramowanych na mojej liście, muszę włączyć listę kanałów dostępnych i dopiero po nich latać - inna kolejność kanałów, wkurzające,
    - przy nagrywaniu dwóch kanałów równocześnie lista dostępnych kanałów do oglądania została zredukowana z ponad setki do mniej niż dwadzieścia,
    - nie można zaprogramować dwóch nagrań o tej samej porze - pojawia się konflikt, trzeba jeden zaprogramować, a drugie nagranie włączyć z "hebla" przyciskiem "record", wkurzające.
    - nie nagrywa kilku ścieżek dźwiękowych, jeśli chce się zachować z oryginalną ścieżką dźwiękową bez lektora, to trzeba przełączyć podczas oglądania na odpowiednią wersję dźwiękową, czyli jeśli nagrywam film dla siebie (wer. ang.) a następny film dla syna (wer. pol.), to albo pomiędzy filmami muszę szybko przełączyć wersję dźwiękową na odpowiednią, albo oba filmy są w tej samej wesji (czyli albo ang. albo pol.).
    - często zdarza się, że podczas skakania po kanałach dekoder nie wyświetla kanału tylko info o tym, że jest to kanał płatny, dopiero po kilkunastu sekundach dekoder "zaskoczy" i pojawia się obraz.
    No dobra, chyb moje żale wylewam nie w tym temacie co trzeba...
  • Poziom 9  
    Po wczorajszej "sesji" z dekoderem udało mi się częściowo rozgryźć nagrywanie dwóch kanałów jednocześnie (programowanie nagrywania dekodera).
    Ustawienie kanałów satelitarnych dokonałem przez opcję "fast scan" z wyborem dostawcy Cyfra Plus.
    Po przejrzeniu wszystkich 600/800 kanałów (nie pamiętam ile) zauważyłem, że pierwsze 400 jest oznaczone jako Hotbird A, natomiast powyżej 400 układ jest dokładnie taki sam jak kanały od numeru 1 ale z oznaczeniem Hotbird B.
    I wtedy już było proste, zaprogramowałem nagranie filmu na Canal + HD z kanału powyżej 400 - Hotbird B, a następnie wróciłem na kanał poniżej 400 (Hotbird A) i zaprogramowałem o tej samej godzinie film na HBO 2 HD.
    I wszystko było OK.
    To samo przy oglądaniu filmu, zaprogramowałem kanał powyżej numeru 400 a oglądałem kanały z przedziału 1-400 i nie miałem żadnych problemów.
    Jeszcze nie rozgryzłem nagrywania dwóch kanałów - oglądania trzeciego, ale mój poprzedni Philips nie miał możliwości nagrywania dwóch kanałów jednocześnie i oglądania trzeciego, więc nie bardzo się tym przejmuję.
  • Poziom 32  
    sitevnic napisał:
    (...)
    Jeszcze nie rozgryzłem nagrywania dwóch kanałów - oglądania trzeciego, ale mój poprzedni Philips nie miał możliwości nagrywania dwóch kanałów jednocześnie i oglądania trzeciego, więc nie bardzo się tym przejmuję.

Nie masz przecież trzeciego strumienia, więc go nie nagrasz.
    Potrzebujesz do tego dekoder wyposażony w trzecią głowicę, np. do odbioru DVB-T.

Z nagrywaniem nie trzeba sobie tak komplikować życia:
    LNB1 i LNB2 powinny być skonfigurowanie IDENTYCZNIE, wtedy nie potrzeba żadnych kombinacj.
    Kolega @nettv przeciż już Ci podpowiedział.
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Nie masz przecież trzeciego strumienia, więc go nie nagrasz.
    Potrzebujesz do tego dekoder wyposażony w trzecią głowicę, np. do odbioru DVB-T.

Przepraszam, że pytam, a miałeś kiedykolwiek w ręku ten model Fergusona?
    Bo jeśli nie, to się nie wymądrzaj. Jeśli nigdy w życiu nie widziałeś tego dekodera, nie masz pojęcia jak wygląda menu i opcje przy ustawianiu anteny/LNB to nie powinieneś zabierać tu głosu.

Wg. strony producenta: Funkcja PVR ready pozwala na nagrywanie na zewnetrznym dysku twardym 2 niezależnych kanałów i oglądanie trzeciego.
    Wg. instrukcji obsługi: Nagrywanie wielu kanałów równocześnie: Możesz nagrywać jednocześnie 3 programy lub nagrywać 2 programy i korzystać z timeshift na trzecim programie.

Dodatkowo udało mi się latając po kanałach uruchomić nagrywanie TRZECH kanałów równocześnie, mając do dyspozycji tylko dwa LNB. Problem w tym, że przy nagrywaniu dwóch kanałów, możliwości wyboru trzeciego były ograniczone, o czym już producent nie wspomniał.

Cytat:
    Z nagrywaniem nie trzeba sobie tak komplikować życia:
    LNB1 i LNB2 powinny być skonfigurowanie IDENTYCZNIE, wtedy nie potrzeba żadnych kombinacj.
    Kolega @nettv przeciż już Ci podpowiedział.

Ustawiłem satelity są na Hotbird A+B, mogę wybrać albo Hotbird A, albo Hotbird B, lub inne satelity. A zatem napisz mi dokładnie którą opcję wybrać i jak dalej programować nagrywanie dwóch kanałów o tej samej porze, bez "komplikowania sobie życia".
  • Poziom 10  
    sitevnic napisał:
    ... możliwości wyboru trzeciego były ograniczone, o czym już producent nie wspomniał....

Wspomniał wspomniał. "Tego samego transpondera" jest to chyba jakoś tak ujęte.
  • Poziom 9  
    Racja, przepraszam. Napisane w instrukcji:
    Podczas nagrywania można oglądać kanały z tej samej częstotliwości co nagrywany kanał.
    No ale to dopiero w instrukcji.
    Zatem proszę o udzielenie informacji jak skonfigurować LNB aby nie "komplikować sobie życia" podczas programowania dwóch nagrań o tej samej porze lub nagrywania programu i oglądania innego kanału.
    Jak najprościej to zrobić, bez skakania po kanałach powyżej kanału 1-377, 378-754?
  • Poziom 32  
    Proszę przeczytać całą instrukcję (podpowiedzi to według Ciebie "wymądrzanie się").
  • Poziom 9  
    Instrukcja jest lakoniczna:
    - podłącz jedno wyjście sygnału do wejścia LNB A IN, a drugie niezależne do wejścia LNB B IN,
    - nagrania z Timer - naciśnij EPG w celu zaprogramowania timer'a, wybierz zdarzenie i naciśnij (przycisk) zielony,
    - możesz nagrywać jednocześnie 3 programy (patrz wyżej),
    - podczas nagrywania można oglądać kanały z tej samej częstotliwości - co nie do końca jest prawdą.

Nie ma informacji jak sobie poradzić z programowaniem dwóch kanałów w tym samym czasie.
    Przy włączeniu nagrywania i prostym przejściu na inny kanał pojawia mi się komunikat na ekranie "błąd odtworzenia!". Przy próbie zaprogramowania dwóch kanałów w tym samym czasie pojawia się komunikat "konflikt".
    Więc jednak trzeba sobie "utrudnić życie" sposobem jaki opisałem wyżej, albo znaleźć faktycznie prostszy. Więc proponuję abyś znalazł taki sposób i go tu opisał. Bo podpowiedź "Z nagrywaniem nie trzeba sobie tak komplikować życia:
    LNB1 i LNB2 powinny być skonfigurowanie IDENTYCZNIE, wtedy nie potrzeba żadnych kombinacj. Kolega @nettv przeciż już Ci podpowiedział. " jest mało pomocna.
  • Poziom 10  
    Ja też walczę z tym programowaniem. Najprostszy sposób aby zaprogramować to zaprogramować jedno nagranie na "A" potem wciskając "OK" zmienić satelitę na "B" . Wiele razy dla testów programowałem nagrania w tym samym czasie z "A" i "B" jednak nic mi się nigdy nie nagrało. Owszem miejsce na dysku się zmniejszyło ale nic nie dało się odtworzyć.

Ogólnie tuner jak dla mnie jet do D...
  • Poziom 9  
    A masz podłączony twardy dysk przez eSATA czy USB?

Dodano po 3 [godziny] 29 [minuty]:

Przed chwilą próbowałem nagrać dwa kanały HD równocześnie, ale bez programowania, po prostu wciskając przycisk "Nagraj". Test trwał około 5 minut. Oba się nagrały, ale pierwszy który zacząłem nagrywać w pewnym momencie trochę się "skasztanił" tzn. dźwięk był, ale film był odtwarzany trochę w zwolnionym tempie a potem się skończyło odtwarzanie przed czasem. Jutro spróbuję jeszcze raz, teraz mi się nie chce.
    Dla wyjaśnienia, HDD 3.5" 500GB sformatowany na EXT2 (z poziomu menu Fergusona) oraz podłączony przez eSATA z zasilaniem zewnętrznym.
    Próby podłączenia HDD 2.5" 500GB przez USB lub eSATA spełzły na niczym. Twardy po kilku rozruchach (start/stop silnika kręcącego talerzami) po prostu się zatrzymał i słyszałem tylko stukanie, najprawdopodobniej silnika krokowego głowicy. Oczywiście nic się nie nagrało, bo nie miało jak. HDD WD500GB obciążenie USB (wg producenta) około 580mA.