Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston GPV 31BI - wysokie ciśnienie wyłącza piec

31 Sie 2011 20:08 3514 8
  • Poziom 2  
    Witam.
    Posiadam piecyk A GPV 31BI.Od kilku lat działa ok.
    Od wczoraj pojawia się sytuacja:
    Barometr pokazuje 3 bary,czerwona lampka na przycisku zasilania gaśnie.
    Po zmniejszeniu cisnienia do 1,5 bara i ponownym załączeniu pieca jest ok.
    Jednak po krótkim czasie,problem się ponawia.Domniemywam iż z zaworu bezpieczeństwa wycieka woda.
    Proszę o pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ciśnienie rośnie stale, czy tylko gdy kocioł pracuje?
  • Poziom 2  
    Z tego co zauważyłem to tylko przy pracy.
    W takim razie należy sprawdzić naczynie przeponowe w kotle. Na gńrze tegoż znajduje się wentyl. Sprawdź manometrem ciśnienie poduszki gazowej. Powinno być ok. 1,2 bara. Jeślí z wentyla po wciśnięciu poleci woda, to już po przeponie. Jeśli nie, to dopompuj powietrza, sprawdź czy nieucieka wentylkiem i powinno być ok. Powyższe zabiegi trzeba wykonywać na pustym i odłączonym z prądu kotle.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie.
    Dobiłem do 1,2 załączyłem piec i chwilę popracował.Ale zapomniałem odkręcić wody i piec się wyłączył.Chyba się zablokował.
    Nie pali się pomarańczowa lampka zasilania.Jak piec był odłączony z prądu to po 2 dniach zaskoczył na 1 minutę i się wyłączył.Proszę o pomoc nie ze wzgledu na finanse,choć i one się liczą,lecz na ciekawość i rozwiązywanie problemów.(Ostatnio dzięki Wam wymieniłem łożysko w pralce).Pozdrawiam
    Kocioł odpalił "na sucho"?
  • Poziom 2  
    Nie,woda była.Zakręciłem jak wymieniałem uszczelkę.
  • Poziom 11  
    Serwis podpowiada że to jakiś moduł elektoniczny - sterujący.Ile to może kosztować,bo zastanawiam się czy nie wymienić pieca.Mój ma 10 lat.Jaki polecacie do domu 300m2.4kondygnacje.Z zasobnikiem czy bez.
    pozdro

Dodano po 29 [minuty]:

Czy ktoś może powiedzieć gdzie mogę kupić moduł sterowniczy lub jaki to typ w tym piecu?