Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

potrzebny domofon z klawiaturą numeryczną.

31 Sie 2011 21:20 3885 14
  • Poziom 10  
    Witam koledzy potrzebuję domofon z jedną słuchawką ale musi mieć dodatkowy przycisk który będzie otwierał bramę wiazdową,najlepiej jakby kaseta posiadała klawiaturę numeryczną tak żeby można byłoby kodem zwalniać elektrozamek.
    potrzebuję to wszystko spiąć z zasilaczem EWD 10 ,może ktoś coś podpowie.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny dla użytkowników
    Zastosuj niezależny od domofonu zamek kodowy do otwierania bramy.
  • Poziom 10  
    A może podpowiesz jaką klawiaturkę wybrać?
  • Poziom 18  
    kubus100100 napisał:
    A może podpowiesz jaką klawiaturkę wybrać?

Sprawdź zamki z serii SL2000 Rogera.

• Poziom 12  
    Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem, co Kolega ma na myśli...

kubus100100 napisał:
    Witam koledzy potrzebuję domofon z jedną słuchawką ale musi mieć dodatkowy przycisk który będzie otwierał bramę wiazdową,najlepiej jakby kaseta posiadała klawiaturę numeryczną tak żeby można byłoby kodem zwalniać elektrozamek.
    potrzebuję to wszystko spiąć z zasilaczem EWD 10 ,może ktoś coś podpowie.

Wydaje mi się, że domofon w oparciu o EWD 10 już działa i steruje elektrozaczepem przy furtce, a Kolega chce dodatkowo z unifonu otwierać bramę wjazdową.
    Jeśli tak, to wystarczy w unifonie dobudować przycisk (jeśli jest do tego przystosowany - zależy od typu) lub wymienić unifon na taki, który ma przynajmniej dwa przyciski i bezpośrednio sterować napędem bramy (najczęściej jest to styk bezpotencjałowy, ale w razie innego rozwiązania bezpieczniej byłoby zastosować odpowiedni przekaźnik).

A osobną chyba sprawą (tak to rozumiem) jest kaseta z klawiaturą, z której można będzie otwierać elektrozaczep przy furtce. I tutaj muszę powiedzieć, że nie znam sposobu na integrację elektroniki analogowej z kasetą cyfrową. W rachubę wchodzi chyba jedynie wymiana całości. Istnieje urządzenie cyfrowe z wyjściem na unifony analogowe, ale ono ma w sobie centralkę, więc zasilacz EWD 10 nie byłby już użyteczny, a jeśli poza tym ma zostać wymieniony unifon to już przecież lepiej zrobić kompletny system cyfrowy. Blokadą jest cena - stosunkowo niekorzystna przy domkach jednorodzinnych...
    A zatem albo sugerowane wyżej rozwiązanie z zamikiem cyfrowym osobnym od domofonu, albo np. sterowanie elektrozaczepu z pilota, albo pozostanie przy istniejącym stanie.

Jeśli źle zrozumiałem post, proszę o szczegóły.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 24  
    Witam!
    Albo dokupić moduł Morsa i otwierać z przycisku wywołania kodem
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Poziom 10  
    Koledzy chodzi o to by z klawiatury numerycznej dać sygnał na otwarcie elektrozamka,tak żeby otworzyć furtkę bez używania kluczyka czyli wklepuję ustalony kod i otwieram elektrozamek.
  • Poziom 16  
    Ja ci zaproponuje domofon urmet cyfrowy
    * panel rozmówny CP-2502T
    * kaseta elektroniki EC-2502
    * zasilacz TR/B 2300

Współpracuje ze słuchawkami:
    - Laskomex LM8
    - Laskomex LY8
    - urmet 1131/520
    - urmet1132/520

Otwieranie furtki za pomoca kodu 40 cyfrowego
  • Użytkownik obserwowany
    Wlaśnie tansze i lepsze z brelokami a kupisz już je w Castoramie - taniej od urmetu.
  • Użytkownik obserwowany
    Dobra dobra każdy swoje chwali ja urmet też zakładam i te marketowe też i nie ustępują niczym.
  • Specjalista Domofony
    mikus1982 napisał:
    Dobra dobra każdy swoje chwali ja urmet też zakładam i te marketowe też i nie ustępują niczym.

To jeszcze zależy z iloma marketowymi zestawami miałeś do czynienia,
    ale mówienie, że zestawy marketowe markowym niczym nie ustępują jest
    ogromnym nadużyciem, które nie mogę zostawić bez komentarza.
    Moja i forumowiczów praktyka (patrzac choćby po wysypie postów
    w stylu "kupiłem w markecie-internecie i nie działa") jest z goła
    odmienna, dlatego lepiej zawsze kogoś ostrzec przed decyzją,
    żeby nie był "mądry po szkodzie" - co niniejszym uczyniłem.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 10  
    Koledzy kupiłem dwa zamki szyfrowe DK-9610A ,spróbuję to wszystko pospinać.Jednym zamkiem chciałbym sterować elektrozamkiem,drugim elektrozamkiem i bramą wiazdową.