Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gigabyte 6850 zawiesza kompa

msciwortuczman 01 Sep 2011 20:57 6328 62
    fiend_
    Level 43  
    Dostałeś pewnie coś a'la open box... Mi to się zdarzyło dwukrotnie w sklepie yooki.pl, raz z myszką, drugi raz z chłodzeniem, które w dodatku mi pomylili.
    Wlw_wl, według mnie, ta karta nie bez powodu została sflashowana do 6850, chociaż próbować można, tylko czy autor chce się dalej bawić? Gwarancję chyba z resztą się traci przy modyfikowaniu biosu, a po paru dniach to zrobić to trochę strzał w stopę.
    wlw_wl
    Level 38  
    Nie mam Skype aktualnie.

Na normalnej karcie Asus HD6850 sekcja zasilania wygląda od góry tak:
    Widać wyraźnie trzy zestawy elementów (czarne bloczki to cewki, jedna na fazę) oraz miejsce na czwarty, który jest używany tylko w 6870 a nie 6850.
    Ciekawe jak wygląda to u Ciebie, skoro od dołu brakuje elementów ale na pewno masz 4 cewki zamiast trzech. Nie sprawdzaj, bo stracisz gwarancję teoretycznie.

Możesz wyjaśnić kwestię osobiście w sklepie albo na infolinii, ta karta jest jakaś kombinowana moim zdaniem.

ED: jak najbardziej, zarówno flashowanie jak i dłubanie przy radiatorze oznacza pożegnanie się z gwarancją.
    msciwortuczman
    Level 20  
    Tylko co im powiedzieć w sklepie bo kompletnie nie znam się na tym jedynie to że jest ta karta jakaś kombinowana.
    A to że nie wykrywa OpenCl jest jakąś istotną sprawą ??
    Co do sterów dorzuconych do zestawu to są dwa V941 i V621
    daavid117
    Level 42  
    wlw_wl wrote:
    Możesz wyjaśnić kwestię osobiście w sklepie albo na infolinii, ta karta jest jakaś kombinowana moim zdaniem.

Może nie działała im jako 6870 i sflashowali do 6850? Różnie ludzie kombinują... Wnioskuję po budowie rodem z 6870 i tym, że autor wspominał o kombinacjach z pudełkiem.

Powiedz, że karta nie jest sprawna i niech wymienią na inną lub zwrócą pieniądze - masz do tego prawo.
    msciwortuczman
    Level 20  
    Czyli będzie już druga w przeciągu 2 dni :)
    Razor509
    Level 27  
    To, że nie masz Open CL wynika z tego, że nie ściągnąłeś odpowiedniej wersji sterowników albo podczas instalacji nie wybierasz odpowiednich opcji. Spróbój instalować "niestandardowo", a nie z automatu. Na stronce AMD w "description" widać co obejmuje dany pakiet sterowników. Jak u Ciebie, w Twojej wersji nie ma tam Open CL, to nie będziesz go miał. W poprzednich, starszych wersjach sterowników były różne opcje na stronce takie jak np. pobranie full pakietu ze wszystkimi bajerami albo samego sterownika do karty + coś tam jeszcze, możliwe że CCC, ale bez zbędnych bajerów.
    msciwortuczman
    Level 20  
    ok co radzicie oddać tą kartę czy zostawić ??
    wlw_wl
    Level 38  
    8.881.0.0 czyli sterownik ekranu od 11.8WHQL ale sam sterownik, bez CCC/Vision.

Wyżej podałem linka do pełnego pakietu 11.8 WHQL.

Wydajność niby ma prawidłową ale jak nie działa to nie działa... można szukać dalej ale jak dla mnie to już jest łyżka dziegciu w beczce miodu...
    Razor509
    Level 27  
    Jeżeli nie chcesz stracić gwarancji na kombinowaniu, to możesz ją zwrócić albo wymienić. W końcu płacisz za to, prawda?
    artaa
    Level 43  
    Daj dobre zdjęcia pudełka.
    Masz screen dobrego Asusa HD6850 (mojego). Sterowniki 11,6 na XP.

Od wielu miesięcy (min 4) wszystkie takie wersje Asusa mają 2 gniazda (moja też) i 4 fazy (PCB 6870).
    wlw_wl
    Level 38  
    Zmienili design PCB?

BIOSy macie inne.

Poproszę zdjęcia góry karty (jeśli masz pod radiatorem również).
    msciwortuczman
    Level 20  
    artaa - ile w 3dmarku06 wyciągasz mi wyszło przed chwilą P17108 podłączasz 2 gniazda 6 pinowe czy wpinasz się tylko w 1? Jaki masz zasilacz do tej karty?

wlw_wl - o dziwo jak zainstalwoałem nie w ekspresie sterowniki podane przez ciebie pokazało się OpelCl

artaa
    Level 43  
    msciwortuczman wrote:
    podłączasz 2 gniazda 6 pinowe czy wpinasz się tylko w 1? Jaki masz zasilacz do tej karty

Jak masz np. 2 żarówkowe reflektory w aucie to też podpinasz jedną żarówkę i jeden kabel? ;-)

Oczywiście podłączam tak jak należy, wszystkie gniazda. PSU = OCZ600

Foto (lepszego nie będzie) ;-)
    wlw_wl
    Level 38  
    Ciekawe dlaczego zmienili. Skoro mówisz, że od kilku miesięcy takie są, to się nie sprzeczam.
    Asortymentem Asusa nie interesowałem się aż tak bardzo, znałem poprzednią wersję, bliską tej od Gigabyte czy Sapphire.

Mogę natomiast zaręczyć, że 6850 drugiego złącza zasilania nie potrzebuje, nawet z ekstremalnym OC. 6-pin i trzy fazy wystarczają, rdzenia się nie odblokuje.

PS: ciekawe czy ktoś próbował flashować te karty.
    artaa
    Level 43  
    Nie wiem, nie interesuję się 3D Markami. ;-)

W tym teście z linku najważniejsza jest data...
    2011-01-14
    wlw_wl
    Level 38  
    W tym linku użyta karta Asus jest również na "starym" PCB:
    http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a...deon_6850/karta_graficzna_ASUS_EAH6850_3D.jpg

msciwortuczman jak możesz to zamieść zdjęcia góry swojej karty, tam gdzie osłona chłodzenia nie zasłania płytki od przodu (tam gdzie złącza monitora) - widać tam sekcję zasilania.

Zasilacz miałeś sprawdzić miernikiem, tak jak pisałem (i piszę po raz trzeci...).
    wlw_wl
    Level 38  
    A były takie, ale to była pomyłka, w sprzedaży takich nie widziałem, szybko je wycofali i wysyłali poprawione (obcięte) do ponownej recenzji. Z tego co ja wiem, to kwestia nie wszyła poza recenzentów, bo były to pierwsze próbki.

To mnie właśnie interesuje, czy te wasze da się przeflashować na 6870, czy będą po takim zabiegu w ogóle działać, czy odblokują się shadery i czy będą sprawne. W mojej i podobnych na pewno nie (laser :*).
    artaa
    Level 43  
    Poza wersją Bios, wygląda jak moja. Pudełko czarne też mam. ;-)
    wlw_wl
    Level 38  
    4 fazy zamiast trzech ale za to bez chłodzenia? A co to za dziwny pomysł chińskiej myśli technologicznej?

artaa nie bądź żul i sprawdź na ile da się ta kartę wykręcić na rdzeniu, 1000, 1050, 1100? Śmiech na sali jak mniej niż na 3 fazach...
    msciwortuczman
    Level 20  
    spoko spoko majster jutro zrobię test tylko załatwię miernik z molexa czy z wtycz­ki 20/24 PIN chcesz mieć zmierzone?
    Szukam po necie i nigdzie nie mogę znaleźć biosów do tej karty??
    Pudełko jest owszem czarne ale tylko po bokach na przodzie jakiś samuraj z maczetą na koniu siedzi
    wlw_wl
    Level 38  
    Zależnie od tego, jak masz podzielone szyny w zasilaczu. 20/24 raczej się nie nadaje, najlepiej wtyczka przy grafice albo EPS4/8pin albo molex.
    msciwortuczman
    Level 20  
    Molex:

12V

Bez obciążenia 12.07 Pulpit
    Z obciążeniem 11.93 3DMark

5V

Bez 5.13
    Z 5.15

Wynika z tego że zasilacz jest sprawny.
    1.Nie wiem czy akurat można się tym sugerować ale na tle testów(średnio 20tys punktów) karta wypada słabo 3dmark06 P17336 chociaż w 3dmark11 już podobno przyzwoicie P3427
    2.Czy podpinać obie wtyczki 6PCI ?Aktualnie podpięta 1 i śmiga
    3.Czy jednak zainwestować i kupić inny zasilacz ?
    4.Oddać kartę ?
    msciwortuczman
    Level 20  
    Ten test kiedykolwiek się wyłącza czy chodzi na okrągło ??

Po 13 minutach
    Napięcie Molex 11.84V
    Temp 73 stopnie przy otwartej obudowie
    39FPS 1280x720
    wlw_wl
    Level 38  
    Chodzi dopóki go nie zatrzymasz.

Napięcia mieszczą się w normach. Grafika trochę ciepła ale pewnie masz profil wentylatora na Auto, on nisko trzyma obroty.
    msciwortuczman
    Level 20  
    To co robić z zasilaczem wymieniać czy zostawić bo jedni piszą że tak inny znowu nie .. jobla idzie dostać.