Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem w konfiguracji połączenia Livebox - AP - telewizja n i TV Panasonic

01 Wrz 2011 01:16 1993 2
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam liveboxa, do którego podpięte są przez wi-fi 4 komputery i telefon. Chciałbym podłączyć do niego również telewizję n oraz telewizor Panasonica. Żeby nie ciągnąć przez cały dom kabli od "n" i TV do liveboxa kupiłem router TP Link TL-WR543G.

Chciałbym zapytać czy połączenie tego tp linka w trybie Access Point kablem do TV i do "n" oraz przez wifi do Liveboxa pozwoli mi uzyskać zamierzony efekt? Jeśli tak to czy ktoś mógłby mi po kolei napisać co mam robić? bo sam próbowałem, szło niby dobrze, ale teraz już się coś pokiełbasiło i nie mam już pomysłow. Czytałem dużo o tym na forum już, ale słabo to do mnie przemawia, bo po prostu tego nie rozumiem ni w ząb :(

Jakby z mojej strony potrzebne były jakieś dodatkowe dane odnośnie połączenia i tego co obecnie mam poustawiane to pytajcie.

Z góry dzięki za wszelką pomoc
  • Moderator - Sieci, Internet
    W zakładce MODE ustawisz APClient Router. Jeżeli w livebox-ie masz domyślną adresację IP to musisz zmienić ją w tp-linku z 192.168.1.1 na 192.168.0.1 musi być inna pula adresowa.
  • Poziom 9  
    W jakimś innym poradniku wyczytałem też coś takiego ale tam było napisane, żeby zmienić IP w routerze na coś z puli 172.16.X.X wczoraj tak zrobiłem (bo o dziwo jakoś udało mi się wejść w konfigurację tp linka a nie tak jak zwykle i ciągle mi się dzieje, że pod 192.168.1.1 otwiera mi się livebox) i od tej pory jak zmieniłem IP i zresetowałem router to nie mogę go w ogóle ustawić - zero reakcji z jegto strony, nawet nie wykrywa kabla podpiętego od komputera do gniazda Lan :/