Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana żarowki pod środkowa konsola. toyota corolla 1.4 2003r

jaxsg 01 Sep 2011 09:54 18539 6
    jaxsg
    Level 15  
    Spaliła mi się ta żarówka i nie mam pojęcia jak się do niej dostać.
    Piotr_34
    Level 11  
    Rozumię, że chodzi o podświetlenie przełączników nawiewu i nastawy ogrzewania.
    - Należy wyciągnąć środkowe pokrętło i pod nim znajduje się śruba mocująca całą środkową konsolę a następnie wyciągnąć całą konsolę.
    Oczywiście należy również wyjąć i popielniczkę. Sama wymiana żarówek wymaga naprawdę sprawnych dłoni.
    Znajdują się tam trzy podłużne żaróweczki.
    Powodzenia
    jaxsg
    Level 15  
    śrubkę znalazłem ale nie potrafię wyjąć konsoli. nie wiem czy trzeba coś podważyć czy może po prostu szarpnąć.
    Piotr_34
    Level 11  
    Delikatnie, żeby nie porysować należy podważyć wąskim nożem konsole z góry oraz z jednego z boków. Po wyjęciu konsoli odłącz wtyki od awaryjnych aby całkowicie zdjąć pokrywę. Następnie plastikowa obudowa pokręteł będzie osadzona na plastikowych zatrzaskach , należy je wyczuć i rozpiąć. Aby wymienić żarówki ja musiałem delikatnie obrócić obudowę pokręteł.
    Powodzenia
    Jerry7144
    Level 2  
    Jaki rodzaj wchodzi tam żarówki?
    helmud7543
    Level 43  
    To nie ma nszwy czy standardu. Sprawdź napięcie na złączach przy pracującym silniku. Idź do elektrycznego/elektronicznego i kup coś co da się tam wsadzić i pasuje parametrami ew. barwą święcenia (chyba zielony w Corolla E12). Toyota pewnie sobie zaśpiewa 20 zł lub więcej za oryginał. Pamiętaj o napięciu, szczególnie jak będzie to dioda, bo zaraz będziesz wymieniał znowu. Chyba, że oryginał chcesz to musisz zamówić po numerze czesci albo zdobyć ze szrotu.
    DarkDaro
    Level 11  
    Są dwie żarówki T5 R5 1,2W oraz jedna w popielniczce owinięta zielonym kondomem. Wymienić je można za pomocą wygiętej pesety. Najlepiej na końcówki pesety założyć gumki albo owinąć izolacją. Można wstawić diodowe zamienniki.