Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana żarowki pod środkowa konsola. toyota corolla 1.4 2003r

01 Wrz 2011 09:54 14009 5
  • Poziom 15  
    Spaliła mi się ta żarówka i nie mam pojęcia jak się do niej dostać.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Rozumię, że chodzi o podświetlenie przełączników nawiewu i nastawy ogrzewania.
    - Należy wyciągnąć środkowe pokrętło i pod nim znajduje się śruba mocująca całą środkową konsolę a następnie wyciągnąć całą konsolę.
    Oczywiście należy również wyjąć i popielniczkę. Sama wymiana żarówek wymaga naprawdę sprawnych dłoni.
    Znajdują się tam trzy podłużne żaróweczki.
    Powodzenia
  • Poziom 15  
    śrubkę znalazłem ale nie potrafię wyjąć konsoli. nie wiem czy trzeba coś podważyć czy może po prostu szarpnąć.
  • Poziom 10  
    Delikatnie, żeby nie porysować należy podważyć wąskim nożem konsole z góry oraz z jednego z boków. Po wyjęciu konsoli odłącz wtyki od awaryjnych aby całkowicie zdjąć pokrywę. Następnie plastikowa obudowa pokręteł będzie osadzona na plastikowych zatrzaskach , należy je wyczuć i rozpiąć. Aby wymienić żarówki ja musiałem delikatnie obrócić obudowę pokręteł.
    Powodzenia
  • Poziom 2  
    Jaki rodzaj wchodzi tam żarówki?
  • Poziom 43  
    To nie ma nszwy czy standardu. Sprawdź napięcie na złączach przy pracującym silniku. Idź do elektrycznego/elektronicznego i kup coś co da się tam wsadzić i pasuje parametrami ew. barwą święcenia (chyba zielony w Corolla E12). Toyota pewnie sobie zaśpiewa 20 zł lub więcej za oryginał. Pamiętaj o napięciu, szczególnie jak będzie to dioda, bo zaraz będziesz wymieniał znowu. Chyba, że oryginał chcesz to musisz zamówić po numerze czesci albo zdobyć ze szrotu.